הדלפה חדשה מציגה פרטים על מעבדי ה-Lunar Lake MX הבאים של אינטל

מעבד ה-Lunar Lake (מקור אינטל) מעבד ה-Lunar Lake (מקור אינטל)

מידע חדש על מעבדי ה-Lunar Lake MX ההיברידיים הבאים של אינטל (Intel) נחשף בהדלפה הכוללת מספר עמודי מצגת רשמיים שפורסמו (והוסרו כבר) על ידי המשתמש YuuKi-AnS בטוויטר, עמודים שחושפים מבנה היברידי הכולל זיכרון LPDDR5x מובנה, שימוש בליבת Battlemage ועוד.

בזמן שבתחום המעבדים השולחניים לא זכינו לראות שינוי גדול עם השקת סדרת מעבדי ה-Raptor Lake Refresh מהדור ה-14, תחום המעבדים הניידים של אינטל עבר שינוי משמעותי יותר עם הכרזתה על מעבדי ה-Intel Core Ultra, הידועים תחת שם הקוד Meteor Lake שעדיין לא הגיעו לשוק.

בהדלפה הנוכחית אנו מקבלים מידע ראשוני על מעבדי ה-Lunar Lake MX שצפויים להחליף בהמשך את מעבדי ה-Meteor Lake U של אינטל, מעבדים שישימו דגש על צריכה חשמלית הנמוכה יותר בעד 40% לצד ביצועי בינה מלאכותית משופרים עם מאיץ NPU 4.0 חדש.

 

מבנה מעבדי ה-Lunar Lake MX (מקור YuuKi-AnS)
מבנה מעבדי ה-Lunar Lake MX (מקור YuuKi-AnS)

מעבדי ה-Lunar Lake MX צפויים להיות מיוצרים בתהליך ה-N3B של TSMC, כאשר הם יכילו 16GB או 32GB של זיכרון מובנה מסוג LPDDR5x-8533 לצד ליבת Xe2-LPG גרפית חדשה, המבוססת על ארכיטקטורת ה-Battlemage (“קוסם קרב”) הבאה של החברה, שתציע ביצועים של 2.5TFLOPS, בדומה ל-Apple M1, ועד 3.8TFLOPS הנמוכים מה-Apple M2.

מהשקפים המודלפים ניתן ללמוד גם על חלק מהפיצ’רים שישולבו במעבדים, בהם חיבורי HDMI 2.1 ו-DisplayPort לחיבור עד 3 מסכים חיצוניים, פיענוח מובנה קבצי VVC/H.266, אפשרות ל-3 חיבורי USB4 / Thunderbolt 4 וקישוריות WiFi 7 ו-Bluetooth 5.4 מובנית.

לפי השקפים, סדרת ה-Lunar Lake MX צפויה לכלול שני דגמים עיקריים:

  • Core 7 – מעבד בעל 8 ליבות (4P+4E) עם 16GB או 32GB זיכרון מובנה, 8 ליבות Xe2-LPG גרפיות ומעבד NPU של 6 אריחים.
  • Core 5 – מעבד בעל 8 ליבות (4P+4E) עם 16GB או 32GB זיכרון מובנה, 7 ליבות Xe2-LPG גרפיות ומעבד NPU של 5 אריחים.

המעבדים החדשים צפויים לאפשר צריכה חשמלית נמוכה של עד 8W, דבר שיאפשר להם לעבוד עם קירור פסיבי בלבד, או בצריכה חשמלית סטנדרטית יותר של 17W עד 30W.

מבנה מעבדי ה-Lunar Lake MX (מקור YuuKi-AnS)
מבנה מעבדי ה-Lunar Lake MX (מקור YuuKi-AnS)

אינטל צפויה להשיק את מעבדי ה-Lunar Lake MX במהלך שנת 2024.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים