ארגון ה-USB-IF הכריז על תקן ה-USB 4 גרסה 2.0 במהירות 80Gbps

Thunderbolt 3 (מקור אינטל) Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

ארגון ה-USB-IF, הארגון האחראי על תקינת ה-USB, הכריז על USB 4 2.0 גרסה חדשה לתקן USB 4 האחרון, המכפילה את מהירות העברת המידע מ-40Gbps ל-80Gbps ומוסיפה תמיכה בהעברת מידע בתקני ה-DisplayPort ו-PCI Express האחרונים דרך מחבר USB-C המאפשר להפוך את החיבור לרב תכליתי עוד יותר.

תקן ה-USB 4 המקורי הוכרז ב-2019 בתור גרסה פתוחה לתקן ה-Thunderbolt 3 של אינטל אותה החברה תרמה לארגון ה-USB-IF.

עכשיו החברה מציגה את גרסה 2.0 של תקן ה-USB 4, המצליחה לעקוף גם את תקן ה-Thunderbolt 4 הקיים של אינטל מבחינת מהירות העברת הנתונים שלו, עם דגש חשוב בדמות תמיכה בכבלי 40Gbps קיימים באמצעות שינוי שכבת ארכיטקטורה פיזית בתקן המעודכן.

לפי הארגון, מלבד התמיכה בתקני ה-DisplayPort 2.0 ו-PCIe 5.0 העדכניים, תקן ה-USB 4 2.0 החדש אף מאפשר להתקני USB 3.2 להעביר מידע בצורה מהירה יותר ממגבלת ה-20Gbps הקיימת שלהם, בזכות תמיכה מלאה לאחור בתקני ה-USB 3.2, USB 2.0 ו-Thunderbolt 3.

הארגון צפוי להציג מידע נוסף על תקן ה-USB 4 2.0 החדש במהלך אירוע ה-USB Developer Days 2022 שיתקיים בתחילת חודש נובמבר הקרוב, וניתן להניח כי לאור הפופולריות הרבה של תקן ה-USB בכלל המכשירים השונים נוכל לראות מכשירים התומכים בתקן ה-USB 4 2.0 המעודכן מגיעים לשוק כבר בשנים הקרובות.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים