-פרסומת-

שמונה חודשים אחרי: אנדרואיד 9 מותקנת על 10% מהמכשירים

אנדרואיד 9 פאי (תמונה: גוגל)

אנדרואיד 9 פאי (תמונה: גוגל)

שמונה חודשים עברו מאז השיקה גוגל את אנדרואיד 9 פאי באופן רשמי ורק כעת מגיע העדכון הראשון הנוגע לקצב האימוץ של הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה, זאת בעוד אנדרואיד 10 כבר עומדת בפתח ומוגשת בימים אלו למפתחים בגרסת הבטא השלישית שלה ולקראת הפצתה הרחבה בעוד מספר חודשים.

בעדכון הראשון מזה כחצי שנה שסיפקה גוגל דרך אתר המפתחים שלה, אנו רואים לראשונה את נוכחותה של אנדרואיד 9 על גבי מכשירים פעילים, כאשר בגוגל מציינים נתח העולה על 10 אחוזים. מדובר במספר נמוך, ועל פניו נראה כי ההמתנה הארוכה של גוגל בדיווח על נתוני ההתקנות של הגרסה החדשה מעידה על משבר, אך בפועל מדובר במספר מרשים באופן משמעותי מזה שראינו עבור אנדרואיד 8 אוריאו שנה קודם לכן.

קצב האימוץ משתפר

בהשוואה מול הגרסה הקודמת של מערכת ההפעלה, הצליחה גוגל להכפיל את קצב האימוץ של אנדרואיד 9 אל מול זה של אנדרואיד 8 באותה תקופת השוואה, כאשר אנדרואיד 8 ראתה אימוץ של 5 אחוזים בלבד שמונה חודשים אחרי השקתה, והגיעה לנתון אימוץ של 10 אחוזים רק עשרה חודשים לאחר שהושקה באופן רשמי.

את הנתון המוצלח ניתן לייחס למספר יצרניות שהחלו לשלוח עדכונים לאנדרואיד 9 עבור מגוון מכשירים בתקופה האחרונה, בראשן סמסונג, שהשיקה מספר סמארטפונים עם הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, בהם סדרות ה-Galaxy S10 וסדרת הגלקסי A החדשה, ועידכנה לא מעט מכשירים גם כן, בהם סדרות הגלקסי S9 וגלקסי S8, מכשירי ה-Note 9 ו-Note 8 ומגוון מכשירים מסדרת הגלקסי A. חברות נוספות, בהן וואווי , LG, נוקיה, OnePlus ואחרות סיפקו גם הן מספר מרשים של מכשירים חדשים ועדכונים שאימצו את אנדרואיד 9.

דרך העדכון החדש ניתן לראות כי הגרסאות החדשות של מערכת ההפעלה נגסו בנתח של הגרסאות הישנות, כשאנדרואיד 8 אוראו מטפסת לנתח של 28.3% (אל מול 21.5% בדיווח הקודם באוקטובר 2018) בעוד גרסת אנדרואיד 7 נוגט יורדת לנתח של 19.2% (מ-28.2% בדיווח הקודם).

להלן טבלת העדכונים המלאה (ללא Gingerbread ו-Ice Cream Sandwich שתופסות יחד 0.6% בלבד):

 אוקטובר 2018מאי 2019
אנדרואיד 9 פאי-10.4%
אנדרואיד 8 אוראו21.5%28.3%
אנדרואיד 7 נוגט28.2%19.2%
אנדרואיד 6 מרשמלו21.3%16.9%
אנדרואיד 5 לוליפופ17.9%14.5%
אנדרואיד 4.4 קיטקט7.6%6.9%
אנדרואיד 4 ג'לי בין3%3.2%

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות