דיווח: אפל מפתחת גרסה חדשה ל-Apple TV

סטרימר Apple TV 4K 32GB

אתר 9to5Mac האמריקאי הצליח לזהות כי אפל (Apple) עובדת על גרסה חדשה למכשיר ה-Apple TV של החברה. המידע מגיע מתוספת קוד דגם חדש, T1125, שאותרה בגרסת הבטא של מערכת ההפעלה tvOS 13.4 למפתחים, כשמלבד קוד הדגם החדש ניתן ללמוד גם כי ה-Apple TV הבא יתבסס על הדור האחרון של שבבי ה-Bionic של אפל.

בניגוד לתחום הסלולרי בו אפל מציגה סדרת מוצרים חדשה באופן תדיר, תחום הסטרימרים או קופסאות הטלוויזיה של אפל נחשב ליציב הרבה יותר, כאשר הדגם האחרון של החברה, ה-Apple TV 4K, הוכרז עוד בשנת 2017 בתור הדור החמישי של ה-Apple TV.

בזמן שדגם 2017 של ה-Apple TV בגרסת ה-4K מגיע עם קוד הדגם J105a, הקוד החדש שנוסף לגרסה tvOS 13.4 מציג את T1125, כאשר האות 'T' מסמנת כי מדובר ככל הנראה באב-טיפוס. מהקוד ניתן ללמוד גם כי המכשיר העתידי יבוסס על ארכיטקטורת arm64e שנמצאת בשימוש בשבבי ה-Bionic A12 ו-Bionic A13 של אפל, בניגוד ל-A10X Fusion בגרסת ה-4K.

Apple TV 4K (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בעוד כבר היום ה-Apple TV 4K של אפל נחשב לאחד מפתרונות הסטרימינג החזקים שיש בשוק, תוספת הכוח שתגיע מהמעבר לשבב Bionic A12 או Bionic A13 צפויה לעזור לחברה בצורה אחרת. מלבד שירות הסטרימינג החדש של אפל, ה-+Apple TV החברה הציגה גם את שירות המשחקים שלה, ה-Apple Arcade, מה שיוכל להפוך את ה-Apple TV הבא לא רק לסטרימר רגיל, אלא גם לקונסולה יעודית למחצה של אפל, בדומה ל-Nvidia Shield המקורי וגרסאות Shield TV החדשות של nVidia, שמתבססים על מערכת ההפעלה Android TV.

השוואת מפרטים