תקן ה-SD 8.0 מציע מהירות של עד 4GB/s

| יום חמישי, 21 במאי 2020, 12:49 | טכנולוגיה, סלולר

ארגון ה-SD Association (להלן SDA), ארגון הגג של תקן כרטיסי הזיכרון SD, הכריז על תקן ה-SD 8.0 המשדרג את כרטיס ה-SD Express ממהירות של עד 985MB/s בתקן ה-SD 7.0 המקורי ומכפיל אותה פי 4 למהירות של עד 3938MB/s, מה שיהפוך את כרטיסי ה-SD Express העדכניים להתקני SSD זעירים למעשה.

תקן ה-SD 8.0 החדש מעדכן את תקן ה-SD Express שהוצג עם ה-SD 7.0 והורחב עם ה-microSD Express ב-SD 7.1, כשהוא משדרג את החיבור מ-PCIe 3.0 ל-PCIe 4.0 ומגדיל את החיבור ל-2 ערוצים במקביל במקום ערוץ אחד בודד בתקן ה-SD 7.0. הדבר מתורגם למהירות תיאורטית של עד כ~4GB/s בחיבור PCIe 4.0 או כ~2GB/s בחיבור PCIe 3.1, מה שמיישר למעשה קו עם תקן ה-XFMExpress המקביל של טושיבה.

כרטיס ה-SD Express הוא הדור האחרון של כרטיסי ה-SD שנוצר כשיתוף פעולה בין ארגון ה-SDA ל-PCI-SIG, הארגון האחראי על תקן ה-PCI, עם שילוב תקני ה-PCIe ו-NVMe בכרטיס ה-SD על ידי שימוש בשורת הפינים השניה הקיימת בכרטיסי זיכרון בתקן ה-UHS II (ר”ת Ultra High Speed Bus), על מנת להשיג ביצועים של חיבור PCIe 4.0 x2 בתקן ה-SD 8.0 החדש.

תקן זיכרון SD 8.0 (מקור SDA)

היתרון הגדול ביותר בשדרוג שמציג התקן החדש הוא היכולת שלו להתמודד עם משימות הזקוקות למהירות העברת נתונים גבוהה דוגמת צילומי 4K ו-8K, צילומי 360 ועוד, שיוכלו להתבצע עם התקן החדש על כרטיס ה-SD עצמו ולא על הזיכרון המובנה במכשירים השונים. לשם השוואה, ניקח את תקן ה-UFS 3.1 שהביא את שבב ה-eUFS 3.1 של סמסונג לעד 2100MB/s בלבד.

כעת נותר לחכות רק להטמעה של התקן החדש במכשירים השונים ועל ידי יצרני הכרטיסים עצמם, שיאפשרו לנו ליהנות מהמהירות הגבוהה של תקן ה-SD Express בגרסת ה-SD 8.0 החדשה.

טבלת תקני ה-SD המלאה (מקור SDA)

מקורות
sdcard
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות