דיווח: בדרך להשקת Apple Pay בישראל, אפל מורידה את עמלות השירות

Apple Pay (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Apple Pay (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

דיווח חדש מצביע על כך כי חברת אפל (Apple) הסכימה להוריד את עמלת שירות התשלומים Apple Pay של החברה, דבר הסולל את הדרך לכניסת השירות לשוק הישראלי, זאת לפי ידיעה מאתר כלכליסט, ממנה עולה כי נציגי אפל הסכימו להוריד את העמלה הנגבית מכל עסקה בשירות משיעור של כ~0.15%, כפי שדרשו לפי הדיווחים הקודמים, ל-0.05% בלבד.

בעוד שכבר בחודש פברואר השנה דווח כי חברת אפל מנהלת מגיעים עם הבנקים וחברות האשראי הישראליות לכניסת שירות Apple Pay לשימוש בארץ, החברה דרשה לגזור כ~0.15% עד 0.25% מכל עסקה לפי הדיווחים, אחוז שנחשב גבוה במיוחד וגרם לעיכוב בחתימת ההסכמים עם המערכת הפיננסית הישראלית, אחוז שלפי הדיווח החדש החברה הסכימה להוריד ל-0.05% בלבד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כעת, עם הדיווח על הורדת העמלה לרמה נמוכה בהרבה מהדרישה המקורית של אפל, אין מניעה מכניסת השירות לארץ, כאשר חברת אפל אף פתחה את האפשרות למשתמשים הישראלים לגשת לשירות ה-Apple Pay במכשירי האייפון שלהם בגרסת הבטא האחרונה של iOS 14, אך ללא יכולת הוספת כרטיס אשראי בשלב זה, כפי שתוכלו לראות בתמונות המסך שצילמנו מטה:

בעוד שירות ה-Apple Pay צפוי להיות שירות התשלומים הסלולרי הראשון שיגיע לארץ לפני שירותי התשלום של גוגל (Google Pay) או סמסונג (Samsung Pay), הוא לא יהיה שירות התשלומים הראשון שזמין לקהל הישראלי, תואר השמור לשירות של חברת גרמין (Garmin Pay), כאשר רק השבוע השיקה חברת ישראכרט את שירות התשלומים הסלולרי ANYPAY, וחברת מקס (Max) צפויה להשיק שירות דומה בשבועות הקרובים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים