כרטיס ה-Apple Card (מקור אפל)

כרטיס ה-Apple Card (מקור אפל)

השקת שירות התשלומים Apple Pay בישראל קרובה מתמיד

שירות התשלומים Apple Pay של אפל מתקרב צעד נוסף בדרך להשקה בישראל, זאת לפי ידיעה מאתר כלכליסט ממנה עולה כי נציגי אפל נפגשו עם נציגים מהמערכת הפיננסית בישראל על מנת לחתום על הסכמי שיתוף פעולה שיאפשרו שימוש בשירות בארץ, כאשר אפל צפויה לגזור כ~0.15% עד 0.25% מכל עסקה בשירות, אחוז שנחשב גבוה במיוחד.

בעוד ששירות התשלומים ללא המגע הראשון שהגיע לארץ היה ה-GARMIN PAY של חברת גרמין שהושק בחודש ינואר, השירות הבא שצפוי להגיע לארץ לפי המידע החדש הוא שירות ה-Apple Pay של חברת אפל, שצפוי להשפיע באופן ניכר על השוק המקומי לאור כמות משתמשי מכשיריה של החברה בישראל.

לכניסת שירות ה-Apple Pay לישראל יש חשיבות גדולה לעומת כניסת שירותי תשלום מקבילים של גוגל (Google Pay) או סמסונג (Samsung Pay), מאחר שבניגוד למכשירי אנדרואיד המאפשרים שימוש בשירותי תשלום שונים, מכשירי האייפון של אפל מוגבלים לשימוש ב-Apple Pay בלבד, לאור הסירוב של אפל לאפשר גישה לשבב ה-NFC במכשירים לשירותים מתחרים.

שירות Apple Pay (מקור אפל)

לפי המידע החדש, אפל צפויה לקבל כ-0.15% עד 0.25% אחוז מכל עסקה שתעבור בשירות ה-Apple Pay, מה שמתורגם לכ~20 אגורות על כל עסקה של 100 ש"ח, כאשר חברת הסליקה מקבלת כ~1% (1 ש"ח) על עסקה זו, ממנה מועברים לחברת האשראי 0.7% (70 אג'), וחברת האשראי אמורה להעביר לאפל כ-0.2% (20 אג'), שהם למעשה כ~28.5% מההכנסה של חברת האשראי.

נותר לראות האם אפל תצליח להגיע להסכמות עם המערכת הפיננסית הישראלית ותשיק את שירות ה-Apple Pay בישראל, כאשר חברות נוספות כמו סמסונג, גוגל ואפילו טנסנט (Tencent) הסינית עם שירות ה-WeChat Pay, מתכננים כבר זמן רב את השקת שירותי התשלום שלהן בארץ.

מקורות
כלכליסט
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות