אוזניות Airpods 2 (תמונה: Apple)

אוזניות Airpods 2 (תמונה: Apple)

אוזניות האיירפודס של אפל מאבדות נתח שוק לטובת היצרנים הסיניים

שנת 2020 מסתמנת להיות השנה בה יצרני האוזניות המגיעים מסין עוברים לשלוט בשוק אוזניות ה-TWS (ר"ת True Wireless Stereo), כשהם מורידים את נתח השוק של אפל (Apple) ל-35%, כך עולה מדו"ח חדש של חברת המחקר Counterpoint Research המציג ירידה חדה בנתח השוק של אפל ברבעון השני של 2020 בהשוואה לאשתקד.

בעוד שחברת אפל החזיקה בכמחצית משוק אוזניות ה-TWS במהלך 2019 הודות לאוזניות ה-AirPods ו-AirPods Pro, הדו"ח הרבעוני החדש מציין כי התחרות הגדולה מצד יצרנים סינים המציעים אוזניות TWS זולות, דוגמת ה-OnePlus Buds או TicPods ANC, הורידה השנה את נתח השוק של אפל ל-35%. למרות שאפל עדיין מחזיקה בנתח השוק הגבוה ביותר בין היצרנים השונים, מדובר על ירידה חדה למדי מנתח של כ~50% ב-2019.

במקום השני, עם 10% משוק האוזניות, אפשר למצוא את חברת שיאומי, המציעה פתרונות זולים דוגמת ה-Redmi AirDots 2 שהוכרזו לאחרונה. אחריה אפשר למצואת את סמסונג המחזיקה ב-6% אחוז בזכות אוזניות ה-Buds של החברה, כאשר היא השיקה רק לאחרונה את אוזניות ה-Galaxy Buds Live שאף נסקרו באתר. לבסוף, במקום האחרון בין היצרנים ניתן למצוא את JBL ו-Jabra המחזיקות 3% מהשוק כל אחת.

מצב שוק אוזניות ה-TWS לרבעון השני 2020 (מקור Counterpoint Research)

למרות שאפל מצליחה להשאיר את השליטה בשוק אוזניות ה-TWS האלחוטיות באמת בידיים שלה עם נתח שוק גדול למדי של 35%, התחרות הגוברת מצד יצרנים מתחרים המציעים אוזניות TWS במחירים נמוכים בהרבה לעומת סדרת ה-AirPods של אפל, תורמת באופן ברור למדי לעליית הפופולריות שלהן במהלך 2020. אף שמדובר בירידה בנתח השוק הגלובלי עבור אפל, בחברת המחקר צופים כי מכירות האוזניות שלה יגדלו מכ-61 מיליון בשנת 2019 ל-82 מיליון ב-2020, עליה של קרוב ל-35% משנה לשנה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות