לוגו Huami Amazfit

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

יצרנית השעונים של שיאומי שלחה קרוב ל-16 מיליון שעונים ברבעון השלישי

| יום שלישי, 24 בנובמבר 2020, 09:30 | כלכלי, מחשוב לביש

חברת הואמי (Huami), המייצרת שעונים וצמידי כושר עבור חברת שיאומי (Xiaomi) ומשווקת שעונים גם תחת המותגים העצמאיים Amazfit ו-Zepp, פירסמה את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון השלישי של השנה, וחשפה עליה של 16.1% במשלוחי השעונים ועליה של כ-20% בהכנסות משנה לשנה, אך תלות החברה בשיאומי מראה אותותיה באופן ניכר בשורת הרווח.

חברת Huami מחפשת לצאת לדרך עצמאית מזה מספר שנים, זאת לאחר ששמה נקשר בעיקר דרך מוצרים אותם היא משווקת תחת המותג של חברת שיאומי. ב-Huami השיקו השנה לא מעט מוצרים חדשים, בהם מגוון רחב של שעונים כמו ה-Amazfit Bip S, Amazfit T-Rex, Amazfit GTR 2 וגם את שעוני ה-Zepp, אלו הושקו לאחרונה גם בישראל, ואת שעון ה-Amazfit Neo שנסקר בגאדג'טי ורצועת הכושר Amazfit Band 5. לצד אלו, צירפה השנה Huami גם קטגוריות מוצרים חדשות והשיקה אוזניות True Wireless בדמות ה-PowerBuds ו-ZenBuds מסדרת ה-Amazfit וגם מוצרי כושר ומשקל חכם.

אך למרות כל המוצרים החדשים והגיוון הרחב, ב-Huami מעידים על כך שעיקר המכירות עדיין מגיעות משיווק מוצריה תחת המותג של שיאומי, ומציינים באופן מפורש כי רצועת הכושר Xiaomi Mi Band 5 הייתה הנמכרת ביותר של החברה במהלך הרבעון השלישי של השנה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

התוצאה היא עליה של 20% בהכנסות משנה לשנה, אלו עמדו על כ-2.235 מיליארד יואן (כ-339 מיליון דולר) ברבעון השלישי, זאת לצד עליה של 16.1% במשלוחי המוצרים, עם 15.9 מיליון שנשלחו ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר מול 13.7 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

אך ההשפעה של שיאומי ניכרת במיוחד בשורת הרווח, זו התכווצה בכ-60% משנה לשנה עם נתון של 81.1 מיליון יואן (כ-12.3 מיליון דולר). ב-Huami מציינים כי למרות שחלוקת משלוחי המוצרים ברבעון השלישי של 2020 הייתה דומה לזו שהוצגה שנה קודם לכן, שולי הרווח של החברה ממכירות מוצרים תחת מותג שיאומי צנחו, מה שהוביל לדבריה לירידה החדה ברווחיות השנה מול הרבעון המקביל ב-2019.

Huami החלה את דרכה רק לפני כ-7 שנים, בשנת 2013, וצמחה במהירות ליצרנית גדולה ומוכרת בתחום השעונים וצמידי הכושר בעיקר הודות לשיתוף הפעולה שלה עם חברת שיאומי. ב-2019 שלחה החברה 42.3 מיליון מוצרים לבישים חכמים תחת המותג של שיאומי יחד עם מותגיה העצמאיים Amazfit ו-Zepp.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות