גאדג’טי מסקר: Amazfit T-Rex Pro – שעון חכם ספורטיבי עמיד במיוחד

שעון Amazfit T-Rex Pro (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

יש רצועות חכמות, יש שעונים חכמים ויש שעוני שטח חכמים דוגמת ה-Amazfit T-Rex Pro מחברת הואמי (Huami) אותו יצא לנו לבדוק הפעם. בניגוד לשעונים חכמים רגילים ועדינים יחסית, ה-T-Rex Pro מגיע בעיצוב אגרסיבי ועמיד הרבה יותר, אשר נועד לאפשר את השימוש בו גם בתנאי שטח שלא מתאימים לשעון חכם רגיל.

שעון ה-T-Rex Pro מגיע כדור ההמשך לדגם ה-T-Rex הקודם של הואמי מ-2020, ונראה זהה לו, אך כולל מספר שינויים בהם עמידות משופרת וחשוב יותר מכך – ממשק עברי מלא לשעון. בדומה לשעון ה-Amazfit Neo, ה-T-Rex Pro לוקח לא מעט השראה מסדרת שעוני ה-G-Shock של חברת קסיו, וגם אם הייתי וקורא לו Amazfit G-Shock זה לא באמת היה נשמע מוזר.

הדגש הגדול בשעון מגיע בדמות העמידות שלו, כאשר הוא עומד ב-15 ממבחני תקן העמידת MIL-STD-801G של צבא ארה”ב, 3 יותר מהדור הקודם, דבר שלא רגילים לראות בשעון בקטגוריית המחיר שלו. החברה אף בחרה להדגיש את היעוד של השעון עבור ספורטאי אקסטרים ושטח על ידי שיתוף פעולה רשמי עם מירוץ המכשולים ספרטן (Spartan) כשעון הרשמי של המירוץ, מה שמבטיח כי השעון יכול לעבוד בתנאים קשים.

שעון Amazfit T-Rex Pro (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Amazfit T-Rex Pro

בעוד שהדבר הבולט ביותר ב-T-Rex Pro הוא העיצוב של גוף ומסגרת השעון, נתמקד תחילה במסך ה-AMOLED שלו, המגיע בגודל של 1.3 אינץ’ וברזולוציית 360×360, עם זכוכית מחוסמת מדגם לא ידוע, אך סביר להניח כי מדובר על Gorilla Glass 3 בדומה לדור הקודם. המסך מגיע בבהירות טובה יחסית גם לשימוש בחוץ, אם כי כמו מרבית המסכים, איכות התצוגה יורדת בצורה ניכרת תחת שמש ישירה, דבר אותו אפשר לפתור בקלות עם קצת צל.

בניגוד לשעוני ה-Amazfit האחרים שיצא לנו לבדוק (מלבד ה-Neo), ה-T-Rex Pro מגיע בעיצוב הרבה יותר אגרסיבי שנועד לשדר דבר פשוט – מדובר בשעון עמיד במיוחד שישרוד במקרים בהם שעון חכם אחר לא היה שורד. עם גודל של 47.7 מ”מ ועובי של 13.5 מ”מ מדובר בשעון “מגושם” יחסית, שמנצל את מלא הגודל שלו על מנת להגן על השעון, כאשר המסגרת עצמה גבוהה יותר מהמסך להגנה עליו בזמן נפילות.

גוף השעון עשוי פלסטיק קשיח ועמיד שמגיע בצבע שחור, אפור מדבר וכחול פלדה. על מסגרת השעון אפשר למצוא סימוני “שעות” אדומים במיקום של השעות 3,6,9 ו-12 וכיתוב בצדדים המסגיר את העובדה כי בניגוד לכל שעון חכם אחר שמגיע עם כפתור פיזי אחד או שניים, ה-T-Rex Pro משלב לא פחות מ-4 כפתורים, שניים מכל צד, ובהם:

 • מימין: כפתור ה”בחירה” (Select) ו”אחורה” (Back).
 • משמאל: “מעלה” (UP) ו”מטה” (Down) .

בזמן שהשליטה בשעון נעשית בעיקר באמצעות מסך המגע, ארבעת הכפתורים המגיעים עם טקסטורה מחוספסת נועדו לאפשר להשתמש בו גם בזמן שימוש בכפפות או עם ידיים רטובות.

מבט על החלק האחורי של השעון מגלה את חיישן ה-BioTracker 2 PPG של הואמי, המשמש למדידת דופק ורווית החמצן בדם, כאשר בנוסף לכך ניתן למצוא בגבו פתח זעיר המשמש ככל הנראה כפתח לניטור לחץ אוויר בעבור פונקציית הברומטר המובנית.

בנוסף ניתן לראות כי הואמי בחרו שלא להשתמש בשעון ברצועה סטנדרטית, המגיעה עדיין ברוחב של 22 מ”מ אך איננה ניתנת לשליפה והחלפה מהירה, דבר שפחות נוח, אך לדעתי חיוני למדי לשימוש בשטח על מנת למנוע נפילה של השעון או ניתוק מקרי של הרצועה.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – AMOLED עגול בגודל 1.3 אינץ’ ורזולוציית 360×360.
 • רצועה – 22 מ”מ לא סטנדרטית.
 • חיישנים – BioTracker 2 PPG למדידת דופק ורווית חמצן בדם, שינה, צעדים, ברומטר, מצפן, מיקום.
 • מיקום – GPS (ארה”ב) + Galileo (אירופה)/ GLONASS (רוסיה)/BeiDou (סין).
 • מעקב ספורט – מעקב אחרי +100 סוגי פעילויות כושר שונות.
 • סוללה – 390mAh לעד 18 ימי שימוש במצב רגיל ועד 40 שעות במצב GPS.
 • עמידות – עמידות למים בתקן 10ATM (עומק 100מטר) + 15 מבחני MIL-STD-801G.
 • גודל – 47.7×47.7×13.5 מ”מ.
 • משקל – 59.4 גרם.
 • עברית – ממשק מלא בשעון ואפליקציה.

דגש קל על אפשרויות מעקב המיקום – בעוד שהשימוש ב-GPS מגיע בתור ברירת מחדל, אפשר לבחור איזו מערכת מיקום נוספת תעבוד עם ה-GPS הרגיל עם בחירה בין Galileo, GLONASS ו-BeiDou.

שעון Amazfit T-Rex Pro (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ממשק – Amazfit T-Rex Pro

למרות שממשק ה-T-Rex Pro זהה כמעט לחלוטין לזה של ה-GTR 2, השימוש ב-T-Rex Pro שונה מעט ממנו ומשאר שעוני ה-Amazfit מאחר וצריך לקחת בחשבון גם את ארבעת הכפתורים של השעון בנוסף לשינוי בסדר ממשק המערכת:

 • הסטה מטה מהחלון הראשי פותחת את חלון ההגדרות המהירות של השעון, עם אפשרות להפעלת פנס על ידי הפיכת המסך ללבן והגברת בהירות, הפעלת מצב חיסכון בסוללה, התאמה של התאורה האחורית ועוד.
 • הסטה למעלה מהחלון הראשי פותחת את רשימת הווידג’טים, המגיעים בצורה של רשימה מלבנית בניגוד למסכים המלאים, פיצ’ר זהה לווידג’ט הרשימה שהוצג ב-GTR 2. בין הווידג’טים המלבניים אפשר למצוא: יעדי פעילות, מזג אוויר, PAI, דופק ועוד.
 • הסטה ימינה מהחלון הראשי פותחת את רשימת ההתראות המגיעות מהמכשיר הסלולרי, עם אפשרות לפתיחת ההתראות לקריאה נוחה יותר של כלל המלל כפי שאפשר לראות בתחילת הביקורת. בתפריטים אחרים המחווה משמשת כאפשרות “חזור”.
 • הסטה שמאלה מהחלון הראשי פותחת את תפריט השעון, המאפשר לבחור באפשרויות השונות, בהן מדידת דופק ורווית חמצן בדם, בחירה באחת מ-100+ פעילויות ספורט שונות עליהן ניתן לעקוב מהשעון ואף ברומטר מובנה המציג גם את מיקום ה-GPS של השעון ככלי עזר ניווטי.

מלבד ממשק המגע עם המחוות, השעון מגיע עם 4 פתורים פיזיים המאפשרים לנו לשלוט עליו גם במצבים בהם המגע אינו יכול לעבוד כראוי, בין אם מדובר בבוץ על המסך או שימוש בכפפות. כפתור החזור משמש ככפתור החזרה אחורה וגם ככפתור פתיחת תפריט השעון, עליו ניתן לעבור עם מקשי המעלה ומטה ולבצע בחירה עם כפתור ה-Select.

לכפתורים יש שימוש נוסף, כשניתן להגדיר דרך אפליקציית ה-Zepp פעולה אותה יבצע כפתור ה-Select במסך הראשי, עם יכולת הפעלה מהירה של המעקב אחר פעילויות ספורט, נגן מוזיקה ועוד. כפתורי המעלה ומטה מאפשרים לעבור על רשימת הווידג’טים במהירות או לפתוח את חלון ההגדרות המהירות, כאשר יש מעבר אוטומטי בין המסכים, דבר שלא מתאפשר בזמן שימוש במחוות מגע.

אוסיף הערה קטנה יחסית על פיצ’ר הברומטר בשעון. בעוד שבשעון רגיל אופן התצוגה יכול להיחשב כתקין, בשעון שנועד לשימוש אקסטרים וחוץ, פעילויות בהן קיים לא מעט צורך בניווט בשטח, היה עדיף אילו הואמי היו מציגים את מיקום ה-GPS במקום מודגש ונוח יותר לצפיה או שוקלים להוסיף פיצ’ר מתקדם יותר של ניווט לפי מפות.

T-Rex Pro – ברומטר (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

טעינה וחיי סוללה – Amazfit T-Rex Pro

כמו בכל מוצר לביש אחר, אחד הדברים החשובים ביותר בשעון הוא פרק הזמן בו ניתן להשתמש בו בין טעינה לטעינה. במקרה שלנו, ה-T-Rex Pro מגיע עם סוללת 390mAh המספיקה לעד 18 ימי שימוש במצב רגיל לפי החברה.

בעוד שאני לרוב לא בודק שעונים עם מסך על מצב “דולק תמיד” (Always On) כי הוא ידוע כמחסל סוללה, הפעם החלטתי להראות עד כמה ההבדל קריטי. בעוד שבמצב רגיל הגעתי ל-50% אחרי 8 ימי שימוש, שמתורגמים לכ~15 יום בפועל, קצת פחות מה-18 הרשמי. עם מצב “דולק תמיד” של המסך הגעתי ל-49% אחרי יומיים בלבד, רבע מהזמן בהשוואה לשימוש רגיל ללא אפשרות זו.

פיצ’ר נוסף שאפשר למצוא ב-T-Rex Pro בדומה לשעוני Amazfit נוספים הוא מצב חיסכון המבטל את מרבית הפונקציות ומשאיר תצוגת שעון בסיסית בלבד. זה דבר שימושי למקרים בהם אתם על מצב סוללה נמוך ועדיין רוצים לכל הפחות לראות את השעה.

באופן מעניין החברה לא “טרחה” לציין במקרה של ה-T-Rex Pro את אורך חיי הסוללה במצב זה, אך אפשר להגיד בביטחון די גדול מבלי לבדוק את זה בפועל כי מדובר על חודש ומעלה, דבר הרלוונטי פחות בסופו של דבר למי שצריך שעון חכם, אך פתרון טוב למקרים בהם שכחתם לטעון אותו.

T-Rex Pro – מצב חיסכון (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית שליטה – Zepp

בדומה לשאר שעוני ה-Amazfit, השליטה על ה-T-Rex Pro נעשית דרך אפליקציית ה-Zepp (אנדרואיד/iOS) של הואמי, המותג החדש של החברה, כאשר האפליקציה מגיעה עם ממשק עברי מלא. מאחר וסקרנו בעבר את שעוני ה-GTS 2e, GTR 2, Neo, BIP S ועוד, נעבור בקצרה על האפליקציה, המגיעה עם 3 מסכים עיקריים ומסך הגדרות יעודי לשעון עצמו שנגיש ממסך הפרופיל:

 • דף הבית – המסך הראשי מציג מידע הכולל את כמות הצעדים/מרחק/קלוריות ברמה יומית, תיעוד השינה, דופק אחרון שנמדד, עמידה ביעדים ומדד PAI, כאשר ניתן לפתוח עמוד משנה לכל אחד מהמדדים לפירוט טוב יותר ומידע מימים קודמים.
 • תהנה (Enjoy) – הגדרות שעון מהירות דוגמת שעון מעורר, תזכורות, מצא את המכשיר ועוד.
 • פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר, בהם שעון ה-T-Rex Pro עצמו.
 • מסך הגדרות ה-T-Rex Pro – מסך ההגדרות של השעון עצמו המאפשר לשלוט על כלל הפיצ’רים שלו, החל מתצוגת השעון, קבלת התראות, רשימת ווידג’טים, הגדרות ניטור ועוד.

תצוגות שעון – Amazfit T-Rex Pro

שעוני ה-Amazfit של הואמי ידועים ככאלה שמציעים מגוון רחב של תצוגות שעון, כאשר ניתן להחליף בין מספר תצוגות שעון המובנות בשעון בתור ברירת מחדל, חלקן עם אפשרות להתאמה של שדות מידע רלוונטיים לפי העדפת המשתמש. השינוי מתבצע בלחיצה ארוכה על המסך הראשי או דרך תפריט ההגדרות של השעון.

צריך לציין כי השימוש במצב “דולק תמיד” (Always On) של המסך לא משאיר אותו דולק לחלוטין, אלא מפעיל תצוגת שעה התואמת לתצוגת השעון המוגדרת בלבד, כפי שאפשר לראות בדוגמאות הבאות.

בנוסף לתצוגות השעון המובנות, ניתן להוריד תצוגות שעון נוספות מתוך חנות תצוגות השעון באפליקציית ה-Zepp ולנהל את תצוגות השעון הנמצאות בשעון עצמו. נציין כי מדובר במגוון קטן יותר לעומת שעונים אחרים של החברה, אך עדיין ניתן למצוא לא מעט תצוגת שעון באפליקציה ובנוסף קיימת אפשרות להתקין תצוגת שעון צד ג’ מאתרים דוגמת amazfitwatchfaces.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Amazfit T-Rex Pro

שעון ה-Amazfit T-Rex Pro של הואמי לוקח את כל התכונות הטובות של דגמי השעונים הרגילים של החברה ומוסיף להן שכבת הגנה מסיבית שעוזרת להגן עליו מפני “סכנות” שונות בזמן השימוש. הוא אולי לא נועד לכל אחד, אך עבור אנשים שצריכים שעון עמיד יותר מהרגיל, מדובר בפתרון שימושי וטוב מאוד.

לא מדובר בשעון מושלם, כשהוא מציג באגים קטנים בממשק, אותם סביר להניח כי החברה תפתור בעדכוני גרסה עתידיים, או חיישן מיקום שיכול היה לדייק יותר טוב אך עדיין מספק נתונים מיקום טובים. אך מעל הכל מרחפת העובדה כי זהו לא שעון חכם רגיל, אלא שעון חכם עמיד המיועד ל”אנשי שטח” ומציע עמידות גבוהה יותר משעונים חכמים רגילים, מה שמאפשר לנו להתעלם מהמבנה ה”מגושם” והעבה של ה-T-Rex Pro המצליח לשמור על משקל נמוך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אם אתם אוהבים שעוני G-Shock מסיביים ורוצים שעון חכם דומה, מתכננים טיול בשטח או אפילו השתתפות בפעילות אקסטרים כלשהי דוגמת מרוץ הספרטן, ה-T-Rex Pro מספק מענה טוב מאוד ובמחיר לא יקר במיוחד ואף נמוך בהשוואה לשעונים מתחרים.

שעון ה-Amazfit T-Rex Pro זמין למכירה במחיר של 785 ש”ח בחנויות KSP, אייבורי וחנויות נוספות.

מה אהבנו?

 • עיצוב מסיבי (למי שאוהב)
 • עמידות גבוהה יותר משעונים חכמים רגילים.
 • מסך AMOLED בהיר ונוח לצפיה.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עברית מלאה.
 • מעקב אחר 100+ פעילויות ספורט שונות.
 • מגוון תצוגות שעון עם תמיכה בהתקנת תצוגות שעון צד ג’.
 • מחיר סביר.

מה לא אהבנו?

 • עיצוב מסיבי (למי שלא אוהב).
 • רצועת שעון לא סטנדרטית.
 • חיישני המיקום יכלו לדייק יותר טוב.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים