קונסולת ה-Nintendo Switch הבאה תגיע עם מסך OLED גדול לקראת סוף 2021

קונסולת Nintendo Switch (תמונה: Nintendo) קונסולת Nintendo Switch (תמונה: Nintendo)

כארבע שנים לאחר שהציגה את גרסתה הראשונה, בנינטנדו מתכננים להשיק את הדור הבא של קונסולת ה-Nintendo Switch הניידת, אשר צפויה להציע מפרט משודרג שיכלול תצוגת OLED מבית סמסונג על מנת שתוכל להתחרות בגל עתידי של תחרות בתחום הקונסולות הניידות.

על פי דיווח של בלומברג, בנינטנדו מתכננים להשיק את קונסולת הסוויץ’ החדשה עוד השנה, סביב החודשים ספטמבר-אוקטובר, אך ייתכן כי בחברה יבחרו לחשוף פרטים ראשונים אודותיה כבר בכנס המשחקים E3, שיתקיים השנה באופן וירטואלי לחלוטין בין ה-12.6 ועד ה-15.6.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

קונסולת ה-Nintendo Switch הבאה תגיע, ככל הנראה, במחיר גבוה יותר מ-299 דולר, בו הושקה הקונסולה המקורית, ולפי הדיווח מתכננת נינטנדו להפסיק לייצר את הקונסולה המקורית ולהתמקד בפיתוח ומכירה של הקונסולה מהדור הבא וכן במכירות של קונסולת ה-Switch Lite, שהושקה במחיר של 199 דולר, זאת כפתרון כניסה עבור לקוחות חדשים שלא יהיו מוכנים לשלם מחיר גבוה עבור הקונסולה.

נינטנדו זכתה להצלחה גדולה עם ה-Switch, ולפי דוחותיה האחרונים מסוף חודש מרץ 2021, מכרה עד כה החברה כ-85 מיליון יחידות של הקונסולה, כשקרוב ל-30% מהמכירות התבצעו בשנה האחרונה בלבד. גרסת ה-Switch Lite שהושקה ב-2019 זכתה להצלחה לא קטנה גם היא, עם מכירות של 14.7 מיליון יחידות שנמכרו מאז ההשקה המקורית לפני כשנתיים.

Switch Lite (תמונה: Nintendo)
Switch Lite (תמונה: Nintendo)

ההצלחה של הקונסולה הניידת של נינטנדו הובילה גם לגל של דיווחים על מוצרים דומים אשר צפויים להציף את השוק בעתיד הלא רחוק. בתחילת 2020 הצטרפה חברת דל (Dell) למערכה עם קונסולת ה-UFO הניידת שלה, המגיעה עם מסך בגודל 8 אינץ’, הגדול באופן משמעותי ממסך ה-6.2 אינץ’ של הסוויץ’ המקורית. לאחרונה החלו להגיע דיווחים על מספר חברות גדולות נוספות שעשויות להיכנס לתחום, בהן קוואלקום ו-Valve.

על מנת שתוכל להתמודד עם התחרות החדשה בשוק, בנינטנדו ככל הנראה יציגו שדרוגים למפרט הטכני של הקונסולה הניידת מהדור הבא, בהם אנו צפויים לראות מסך גדול יותר של 7 אינץ’, שיציג שדרוג גם בצד האיכות עם פאנל מסך OLED של סמסונג ושבב גרפי חדש של Nvidia שיאפשר תמיכה בשידור ברזולוציית 4K למסכים חיצוניים.

פרטים ראשונים על קונסולת ה-Nintendo Switch הבאה ככל הנראה נשמע בכנס המשחקים הקרוב בעוד כשבועיים.

השוואת מפרטים