גאדג’טי מסקר: Garmin Venu 2 Plus – דור חדש לשעון החכם עם אפשרות לביצוע שיחות

שעון ה-Garmin Venu 2 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי) שעון ה-Garmin Venu 2 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

חברת גרמין ידועה במגוון הרחב שעוני הספורט החכמים שלה, כאשר הפעם בדקנו את ה-Garmin Venu 2 Plus, שעון ה-Venu האחרון של החברה המגיע עם מסך AMOLED תומך מגע בגודל 1.3 אינץ’, מציע תמיכה בשירות התשלומים Garmin Pay ומוסיף מיקרופון ורמקול מובנים לביצוע שיחות.

שעון ה-Venu 2 Plus הוא אחד מתוך מגוון גדול של שעונים חכמים אותם הציגה גרמין ב-2022, והוא הדגם האחרון בסדרה שהחלה עם דגם ה-Venu המקורי מ-2019 אותו סקרנו בעבר, שהיה לדגם הראשון של החברה עם מסך AMOLED. אחריו קיבלנו את דגמי ה-Venu 2/2S עליהם מובסס השעון החדש, עם תוספת משמעותית למדי של מיקרופון ורמקול מובנים לביצוע שיחות ולהפעלה של העוזרות הקוליות בסלולר.

שעון ה-Garmin Venu 2 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
שעון ה-Garmin Venu 2 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Garmin Venu 2 Plus

בניגוד למרבית השעונים החכמים של גרמין, שעוני סדרת ה-Venu, ועימם גם ה-Venu 2 Plus, מגיעים בעיצוב סולידי יותר, אשר מתאים לשימוש יום יומי ,ולא רק כשעון ספורט חכם. ה-Venu 2 Plus מגיע עם מסך AMOLED מרשים למדי בגודל של 1.3 אינץ’, ברזולוציית 416×416, והוא בהיר דיו לשימוש גם בשמש ישירה, כשניתן להגדיר אותו גם במצב “מסך הדולק תמיד” (Always On).

מסגרת המסך שחורה ונקיה למדי מלבד סימוני “שעות” במיקום של השעה 2, 4, 6, 8, 10 ו-12. במבט קרוב יותר על המסך (תמונה בהמשך) נגלה כי גרמין הוסיפה טאץ’ עיצובי קטן במסגרת המתכת של המסך בדמות כדוריות קטנות המעניקות למסגרת הרגשה מחוספסת יותר.

מסך ה-Venu 2 Plus בשמש (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
מסך ה-Venu 2 Plus בשמש (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט קרוב יותר על שעון ה-Venu 2 Plus מראה לנו כי גוף השעון עשוי פולימר מחוזק (פלסטיק), כאשר בגב השעון ניתן למצוא את חיישן הדופק ואת חיבור הטעינה היעודי במבנה העשוי פלדת אל-חלד, בניגוד לטרנד הנפוץ יותר של טעינה אלחוטית בשעונים חכמים. הבחירה הזו הגיונית למדי לאחר שמבינים שאפשר לחבר את השעון למחשב ולנהל אותו דרך תוכנת ה-Garmin Express לשימושים שונים, בהם העברת שירים לשעון.

בצד השמאלי אפשר למצוא את רמקול השעון המשמש לביצוע שיחות או הפעלה של העוזרות הקוליות מהסלולר. בצד הימני אפשר למצוא 3 כפתורים, בניגוד ל-2 בדורות הקודמים, אלה נועדו לתפעל את השעון יחד עם מסך המגע.

לכל כפתור יש למעשה שני שימושים בהתאם לצורת הלחיצה עליהם:

 • כפתור עליון: לחיצה קצרה – הפעלת מעקב ספורט מהיר / לחיצה ארוכה – פתיחת תפריט פקדים.
 • כפתור אמצעי: ניתן להגדרה.
 • כפתור תחתון: לחיצה קצרה – חזור / לחיצה ארוכה – פתיחת תפריטי הגדרות.

הכפתור האמצעי אותו ניתן לתכנת לביצוע פעולות שונות מקל על ההפעלה של פיצ’רים בהם משתמשים באופן קבוע.

מפרט טכני מלא:

 • מערכת הפעלה – Garmin OS.
 • מסך – AMOLED עגול בגודל 1.3 אינץ’ ברזולוציית 416×416 עם ציפוי זכוכית Gorilla Glass 3.
 • רצועה – 20 מ”מ סטנדרטית.
 • חיישנים – חיישן דופק אופטי Garmin Elevate, רווית חמצן Pulse Ox, לחץ.
 • מיקום – GPS (ארה”ב)/Galileo (אירופה)/ GLONASS (רוסיה).
 • סוללה – עד 9 יום במצב שעון חכם.
 • עמידות – עמידות למים בעומק 50 מטר (5ATM).
 • פעילויות ספורט – 25 פרופילי אימון שונים.
 • גודל – 43.6×43.6×12.6 מ”מ.
 • משקל – 51 גרם.
 • עברית – ממשק מלא (כמעט).

שעון ה-Garmin Venu 2 Plus מגיע בעיצוב יפה למדי לדעתי האישית, כאשר הוא מזכיר שעונים רגילים יותר, מה שהופך אותו לפתרון נוח לשימוש יומיומי מבחינת העיצוב שלו, זאת בנוסף על הפיצ’רים השונים שהוא מציע, עליהם ארחיב בהמשך.

שעון ה-Garmin Venu 2 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
שעון ה-Garmin Venu 2 Plus (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ממשק שעון ה-Garmin Venu 2 Plus

השימוש בשעון ה-Venu 2 Plus זהה למדי לזה של שעון ה-Venu המקורי, כך שמי שהשתמשו בשעוני גרמין בעבר יתרגלו אליו במהירות, בעוד משתמשים הרגילים לשעונים אחרים יצטרכו מעט זמן הסתגלות.

מתצוגת השעון הראשית ניתן להחליק את המסך למעלה או למטה על מנת לעבור לתצוגת “מבטים מהירים”, אליהם אפשר להתייחס כווידג’טים, כשהם המציגים מידע מתומצת דוגמת כמות צעדים, נתוני מעקב שינה, שליטה במוזיקה, מזג אוויר ועוד. לחיצה על כל אחד מהשדות יאפשר לפתוח תצוגה עם מידע מורחב בנושא.

על מנת לעקוב אחר פעילויות הספורט השונות נשתמש בכפתור העליון בשעון, שיפתח אפשרות למעקב מהיר אחר פעילויות אותן נגדיר מראש.

לחיצה ארוכה על הכפתור פותחת את תפריט הפקדים המהירים, המאפשר להפעיל פעילויות ספציפיות דוגמת תשלום דרך שירות ה-Garmin Pay או נגן מוזיקה המסוגל לשלוט על מוזיקה במכשיר הסלולר, או במוזיקה אותה מעבירים לשעון (עד 650 שירים) מהמחשב האישי או מורידים משירותי הסטרימינג הנתמכים, בהם ספוטיפיי, אמזון מיוזיק ודיזר, כאשר ההאזנה מתבצעת דרך רמקול השעון או אוזניות בלוטות’.

שני פיצ’רים חדשים לסדרת ה-Venu שמגיעים עם הוספת המיקרופון והרמקול המובנים בשעון הם היכולת להפעיל עוזרת קולית במכשיר הסלולרי ישירות מהשעון, כאשר ניתן לבחור דרך המכשיר הסלולרי איזו עוזרת קולית תופעל, בין אם מדובר בביקסבי, סירי או Google Assistant.

בנוסף, ניתן לענות ולבצע שיחות ישירות מהשעון, כאשר ניתן לראות שהפיצ’ר לא לגמרי הותאם לשימוש בארץ מאחר והוא מגיע נכון לרגע זה באנגלית. במקרה שלי הסתבר כי הפורמט בו שמורים אנשים הקשר במכשיר הסלולרי שלי אינם תואמים לשעון, מה שמנע זיהוי מתקשרים או יכולת להגדיר אנשי קשר לחיוג מהיר, למרות שהיה ניתן להכניס אותם באופן ידני.

כאן גם אפשר לומר כי השעון תומך ב”מצב מצוקה” השולח התראה לאנשי קשר אותם מגדירים מראש במקרי חירום או באירוע נפילה במהלך פעילות ספורט.

בסופו של דבר מדובר על ממשק נוח לשימוש, אם כי ניתן לומר שהוא מעט עמוס ומסובך עם כמות רבה של תפריטים ותפריטי משנה.

חווית שימוש וחיי סוללה

בתור השעון היום יומי שלי בשבועות האחרונים, ה-Garmin Venu 2 Plus הוא שעון נוח למדי ששם דגש גדול על תכונות הספורט המוצעות בו, בין אם מדובר על תזכורת שצריך לבצע פעילות גופנית אחרי ישיבה ממושכת על המחשב או התראות על הישגי ספורט שהוגדרו כמו כמות צעדים, עליה במדרגות ועוד.

בעוד שגרמין הייתה החברה הראשונה שהציעה בישראל אפשרות לתשלום ללא מגע בכלל ותשלום בשעונים חכמים בפרט, דבר שהשתנה לאחר כניסת שירותי ה-Apple Pay ו-Google Pay לארץ, הרי שה-Garmin Pay הוא פיצ’ר נוח למדי שמונע את הצורך בשליפת כרטיס האשראי או המכשיר הסלולרי, במיוחד לאחר שמגדירים אותו להפעלה מהירה דרך הכפתור האמצעי של השעון יחד עם העוזרת הקולית.

כאן גם חשוב לדבר על המיקרופון והרמקול המובנים בשעון. מדובר בפתרון נוח להפעלה של העוזרת הקולית ללא צורך בשליפת המכשיר הסלולרי, כאשר ביצוע השיחות אולי לא יספק איכות שמע גבוהה כמו זו שמציע הטלפון, אך זה פתרון נוח לביצוע שיחות “על הדרך” או כאשר הידיים עסוקות בדברים אחרים. בנוסף, ניתן לענות להודעות והתראות מהשעון, אך רק בטקסטים מוגדרים מראש ולא בכתיבה של הודעות.

בנושא זמן הסוללה יש לציין לטובה את גרמין. בעוד שהחברה לא מציינת את קיבולת הסוללה המובנית, זמני הסוללה של החברה מדויקים למדי, כאשר בזמן שימוש סטנדרטי כשעון חכם הגעתי לכשבוע ומעלה של שימוש, בהשוואה להגדרה של 9 ימים על ידי החברה, אך מעבר למעקב ספורט עם GPS פעיל, עם או בלי מוזיקה, זולל די מהר את הסוללה, זאת בנוסף לפיצ’ר התצוגה הקבועה (Always On) בו בחרתי שלא להשתמש יותר מדי במהלך הסקירה.

אפליקציות השליטה ב-Venu 2 Plus

השליטה בשעון ה-Venu 2 Plus נעשית דרך 2 אפליקציות עיקריות, בדומה לשעוני גרמין אחרים. מדובר ב-Connect (אנדרואיד/iOS), בה אפשר לראות מידע מורחב על פעילויות הכושר והמדדים השונים כמו דופק ושינה כולל מידע מתאריכים קודמים דרך “לוח שנה”, זאת בנוסף ליכולת לשלוט בהגדרות השונות של השעון.

לצד ה-Connect קיימת גם אפליקציית ה-Connect IQ (אנדרואיד/iOS), המשמשת כחנות האפליקציות ותצוגות השעון של גרמין בעבור השעון. בעוד שלא מדובר באפליקציות רגילות אותן אפשר למצוא בשעונים חכמים מבוססי Wear OS או Watch OS של גוגל ואפל, קהילת גרמין מציעה מגוון תוכנות מותאמות לשעונים ותצוגות שעון המגיעות בחינם או בתשלום, זאת בנוסף לאפשרות ליצור תצוגות שעון מותאמות אישית על בסיס צילומים או תמונות מהמכשיר הסלולרי.

תצוגות שעון – Venu 2 Plus

בדומה לשעונים חכמים אחרים, גם ב-Venu ניתן לשנות את תצוגת השעון בין מבחר התצוגות המובנות בו, בהן תצוגות אותן ניתן להתאים ישירות מהשעון עם שדות מידע וצבעים שונים או אפילו תצוגות עם רקע מונפש, כאשר דרך אפליקציית ה-Connect IQ אפשר להוריד תצוגות שעון נוספות או ליצור תצוגות שעון חדשות.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Garmin Venu 2 Plus

שעון ה-Venu 2 Plus מגיע כשדרוג משמעותי על דגם ה-Venu 2 הקודם של גרמין בזכות המיקרופון והרמקול המובנים המאפשרים לבצע שיחות באיכות סבירה דרך השעון עצמו, או להפעיל את העוזרת הקולית במכשיר הסלולרי. מדובר בשעון ספורט חכם ששם דגש על כך בהשוואה לשעונים חכמים רגילים יותר, מה שהופך אותו לפתרון מועדף למשתמשים ספורטיביים.

השעון מגיע בעיצוב סולידי ונאה המתאים לשימוש יומיומי, כאשר מסך ה-AMOLED תומך המגע מציע איכות תמונה גבוהה, דבר שבשילוב עם זמן סוללה של יותר משבוע במידה ולא מפעילים את מצב התצוגה הפועלת תמיד, הופך את ה-Venu 2 Plus לפתרון אידיאלי למשתמשים המחפשים שעון ספורט עם סט גדול של פיצ’רים, אם כי מגוון האפליקציות היעודיות אליו נמוך בהשוואה למערכות אחרות.

העובדה כי השעון תומך בשירות התשלום ללא מגע של גרמין הופך אותו לפתרון נוח בעבור משתמשים שאינם רוצים שעון המבוסס על המערכות של אפל וגוגל, שאולי מציעות גמישות גדולה יותר, אך ללא הדגש על הפיצ’רים הספורטיביים וזמן הסוללה הארוך שמציע ה-Venu 2 Plus, שמגיע בתור נקודת אמצע בין שעון חכם סטנדרטי לשעון ספורט חכם יעודי.

מחיר השעון: 1949 ש”ח (שנתיים אחריות, יבואן רשמי רונלייט)

למידע נוסף ולרכישה (הזינו קוד הקופון GadgetyKSP בעגלת הקניות להנחה של 100 ש”ח)

מה אהבנו?

 • מסך AMOLED איכותי וגדול.
 • עיצוב סולידי ויפה.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עברית מלאה.
 • ניתן לבצע שיחות דרך השעון.
 • ניתן להפעיל עוזרת קולית דרך השעון.
 • רצועת שעון סטנדרטית.

מה לא אהבנו?

 • ממשק מעט עמוס.
 • איכות שמע סבירה בשיחות.
 • כמות אפליקציות צד ג’ מוגבלת.
 • מחיר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים