שירות התשלומים Apple Pay זמין בישראל

אפל פיי (צילום: רונן מנדזיצקי)

אחרי הרבה מאוד ציפיה, חברת אפל (Apple) השיקה היום (ד’ 5.5) רשמית את שירות התשלומים ללא מגע “אפל פיי” (Apple Payבישראל, שירות התשלומים לו חיכו לא מעט ממשתמשי אפל בישראל, שיאפשר להם לבצע תשלום מאובטח באמצעות המכשיר הסלולרי שלהם בדומה לאפשרויות הקיימות והמרובות של משתמשי האנדרואיד בארץ.

כפי שדיווחנו בחודש הקודם, שירות ה-Apple Pay של אפל מגיע לארץ אחר ציפיה ארוכה במיוחד, כ~7 שנים לאחר השקתו בעולם ב-2014, כאשר כבר במהלך יולי 2020 עם שחרור גרסת הבטא של iOS 14 משתמשים ישראליים היו יכולים לגשת לשירות, אך לא להוסיף בו כרטיס אשראי מקומי. השירות עצמו מגיע לאחר שאפל הסכימה להורדת העמלה שלה וחתמה על הסכמים להפעלת השירות עם חברות האשראי המקומיות, בהן ישראכרט.

משתמשי אפל בישראל יכולים כעת להוסיף את כרטיס האשראי שלהם באפליקציית ה-‎Wallet במכשיר הסלולרי ולאפשר למעשה את השימוש באפל פיי במכשירי האייפון, אייפד ושעון ה-Apple Watch החכם שלהם.

שלבי הזנת כרטיס אשראי לאפל פיי:

  • פתחו את אפליקציית ה-Wallet במכשיר האייפון או האייפד.
  • לחצו על כפתור הפלוס (+) להוספה.
  • סרקו את כרטיס האשראי באמצעות המצלמה (זיהוי הספרות יבוצע אוטומטית)
  • הזינו פרטים משלימים במידת הצורך (תוקף, 3 ספרות בגב הכרטיס)

פעולת התשלום מבוצעת בהצמדת המכשירים למסופי אשראי התומכים בטכנולוגיית ה-EMV המאובטחת וביצוע תשלום בצורה פשוטה ונוחה ללא צורך בהוצאת כרטיס האשראי או שימוש בקוד רגיל, אותו מחליפה למעשה האבטחה במכשיר עצמו, אותו צריך “לפתוח” על מנת לבצע את התשלום באמצעות אישור ביומטרי. בנוסף, אתרי אינטרנט בארץ יוכלו להוסיף מעכשיו תמיכה לתשלום Apple Pay מאובטח, בדומה לזו אותה מציעה חברת PayPal.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עוז עזריה, דירקטור פיתוח עסקי במאסטרקארד ישראל, מסר:

אנחנו שמחים שישראל מצטרפת לשאר המדינות בהן ניתן כבר להנות משירות Apple Pay עבור מחזיקי מאסטרקארד. בישראל אחוז העסקאות ללא מגע מתוך העסקאות החכמות מגיע כבר לכ-70%  וגם המעבר לתשלום בארנקים דיגיטליים הואץ מאוד בחודשים האחרונים. הכניסה של Apple לא רק מהווה מהלך משלים לארנקי האנדרואיד שכבר הושקו בישראל אלא מהווה קפיצה משמעותית משום ש משתמשי Apple נוטים לאמץ חדשנות במהרה וכך קורה גם מלמד הניסיון שלנו ברוב המדינות האירופאיות בהן כבר פעיל השירות ואנו צופים שכך גם  יהיה בישראל. יתרון חשוב נוסף בתשלום באמצעות ארנק דיגיטלי היא העובדה שניתן לשלם מבלי להקיש את הקוד הסודי ללא קשר בסכום העסקה היות ואימות העסקה נעשה באמצעים ביומטרים, בעוד שבכרטיס פלסטי תשלום ללא מגע מתאפשר רק עד 300 ₪. בקיצור: פשוט, נוח ומאובטח.

רון פאינרו, מנכ”ל Max, מסר:

זהו יום חג לאייפוניסטים וקפיצת מדרגה משמעותית לשוק התשלומים בישראל – אנחנו משלימים היום מהלך של שינוי בהרגלי התשלום של הישראלים. כולנו מתחילים לשלם בנייד. השקת Apple Pay ללקוחות Max תאפשר להם להנות מדרך נוחה ובטוחה לשלם, תוך הנאה מההטבות והפינוקים הייחודים לקוחות Max.

הקרב על זהות חברת האשראי

בעוד שבמכשירי האנדרואיד התחרות בין החברות השונות גרמה ליצירת מגוון גדול פתרונות תשלום ללא מגע, דוגמת אלו של חברות האשראי ישראכרטמקס ו-כאל, בנוסף לבנק לאומי ובנק הפועלים, במכשיריה של אפל התחרות שונה מאחר ופתרון ה-Apple Pay של אפל הוא היחיד שנתמך במוצרי החברה.

כך אנו יכולים לראות מגוון הטבות אותן חברות האשראי מציעות למשתמשים כדי שיבחרו להכניס את האשראי לשהם ל-Apple Pay:

  • מבצעי מאסטרקארד – החזר כספי של 20 ש”ח בקניה ב-20 ש”ח ומעלה במקדונלדס או סופר פארם או מעל 100 ש”ח בויקטורי. החזר כספי של 50 ש”ח במרכזי וקניוני BIG בביצוע של 3 עסקאות באותו היום.
  • מבצעי מקס – 30 ש”ח מתנה לרשת ארקפה עם ביצוע העסקה הראשונה בנייד. בנוסף מגוון מבצעים בהם 1+1 ברשת B-FRESH, גלידה משפחתית מתנה ברשת פלדמן, שוקולד מתנה ב-AM:PM ועוד.
  • מבצעי כאל – החברה תציע החזר כספי למשך חודש של 10% על הקניות ב-Apple Pay, עד 100 ש”ח.

כניסת אפל פיי לישראל מסמנת את המעבר “המלא” של ישראל לתחום התשלומים ללא מגע בסלולר, כאשר משתמשי אפל מקבלים מהיום את אותה אפשרות התשלום שהפכה לזמינה יותר ויותר למשתמשי אנדרואיד בשנה האחרונה. כפי שאפשר לשים לב משלל ההצעות, חברות האשראי רוצות להיות חברת האשראי של המשתמשים ב-Apple Pay ולקבל דריסת רגל בשוק “החדש” שנפתח בישראל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים