שירות התשלומים Apple Pay צפוי להפוך זמין בישראל בחודש הבא

כרטיס ה-Apple Card (מקור אפל) כרטיס ה-Apple Card (מקור אפל)

שירות התשלומים של אפל, ה-Apple Pay, צפוי להיכנס לשימוש בישראל במהלך השבוע הראשון של חודש מאי, כך לפי דיווח חדש של אתר כלכליסט, זאת לאחר תקופת המתנה גדולה מאוד מצד קהל משתמשי מכשירי האייפון בישראל שלא היו יכולים להשתמש במכשירים שלהם כפתרונות תשלום ללא מגע עד כה.

הכניסה החדשה של Apple Pay לשוק הישראלי מגיעה באיחור יחסי בהתחשב בדיווחים שהגיעו בתחילת 2020 על הסכם הורדת עמלות עמלות ה-Apple Pay בישראל לשיעור של 0.05%, לפי ההערכות, דבר שהיה אחד החסמים העיקריים של כניסת השירות לישראל. בסוף 2020 אף פורסם הסכם רשמי בין ישראכרט ואפל על הפעלת השירות בארץ. עכשיו נראה כי משתמשי האייפון יזכו סוף סוף ליהנות מפתרון התשלום ללא מגע של חברת אפל בישראל, שצפוי להיות מושק במהלך השבוע הראשון של חודש מאי 2021.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Apple Pay (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Apple Pay (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בניגוד למצב בתחילת 2020, אז ה-GARMIN PAY של גרמין היה שירות התשלומים ללא מגע היחיד והראשון בישראל, שירות ה-Apple Pay צפוי להיכנס עכשיו לשוק הישראלי במצב בו השוק “רווי” בפתרונות תשלום ללא מגע אותם השיקו חברות האשראי ישראכרטמקס ו-כאל, בנוסף לבנק לאומי ובנק הפועלים. עם זאת, הייחודיות הגדולה של ה-Apple Pay מתבטאת בכך כי מדובר בשירות התשלומים ללא מגע היחיד בו יכולים להשתמש למעשה משתמשי אפל, האחראים לפי ההערכות לכ~20% משוק מכשירי הסלולר הישראליים.

בעוד שלא מדובר על השקה רשמית של שירות ה-Apple Pay בישראל, הדיווח החדש של כלכליסט ככל הנראה מסמל את השלב האחרון לפני השקת השירות במהלך השבועיים הקרובים, במידה ולא יהיו שינויים של הרגע האחרון בהשקה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים