אינטל תשיק את משפחת כרטיסי המסך Intel ARC ב-30 במרץ

לוגו Intel ARC תמונה: Intel

אינטל תקיים אירוע השקה של כרטיסי המסך Intel ARC ב-30 במרץ תחת הכותרת A New Stage of the Game (“שלב חדש במשחק”). במסגרת האירוע היא צפויה להציג את כרטיס ה-Intel Arc A370M הראשון שלה ממשפחת כרטיסי ה-Alchemist (“אלכימאי”) למחשבים ניידים.

משפחת כרטיסי Intel ARC הגרפיים הוכרזה עוד ב-2021 וצפויה להגיע לשוק הניידים בסוף החודש, בהתאם למפת הדרכים האחרונה של החברה. השקת כרטיסי ה-Intel ARC החדשים תגיע כשינוי הגדול ביותר בשוק כרטיסי המסך היעודיים, שנשלט עד היום על ידי AMD ואנבידיה עם כרטיסי ה-Radeon ו-GeForce, בהתאמה.

אירוע ה-A New Stage of the Game (מקור אינטל)
אירוע ה-A New Stage of the Game (מקור אינטל)

מהדלפה קודמת למדנו כי אינטל צפויה להציג 3 סדרות במשפחת כרטיסי ה-Intel ARC Alchemist, כאשר הכרטיס הראשון שיגיע לשוק צפוי להיות ה-Intel Arc A370M, שמיועד לדור הבא של הניידים בתקן ה-Intel EVO של החברה.

כרטיס זה צפוי להגיע באופן מובנה בחלק ממעבדי החברה ולהציג ביצועים הגבוהים עד פי 2 לעומת כרטיס ה-Iris Xe עם 96 יחידות עיבוד (EU).

נתון זה מלמד רבות על שיפור הביצועים במעבר מארכיטקטורת ה-Xe-LP עליה מבוססים כרטיסי ה-Iris Xe וה-Iris Xe MAX היעודי, לעומת ארכיטקטורת ה-Xe HPG עליה מבוססת סדרת ה-Intel ARC החדשה, בהתחשב שמספר יחידות העיבוד של שני הכרטיסים אמור להיות דומה.

אירוע ההשקה של כרטיסי ה-Intel ARC הראשונים מבית אינטל יתקיים ב-30.3 בשעה 18:00 לפי שעון ישראל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים