הוכרז: Sonos Ray – מקרן קול קומפקטי במחיר מוזל

חברת האודיו סונוס (Sonos) הכריזה על ה-Sonos Ray, מקרן הקול החדש והמוזל שלה, שנועד לאפשר למשתמשים לשדרג את חווית האודיו בטלוויזיה במחיר נמוך, כאשר הוא משלב מערך של 4 רמקולים מובנים ותמיכה בהזרמת מוזיקה מהמכשיר הסלולרי ושירותי הזרמת מוזיקה שונים.

מקרן הקול Sonos Ray נחשף למעשה בהדלפה כבר בחודש הקודם תחת שם הקוד Fury (“זעם”), כמקרן הקול החדש והמוזל של החברה המצטרף לדגמי ה-Sonos Arc אותו סקרנו באתר ודגם ה-Beam Gen 2, אותו סקרנו גם כן. יהיה זה דגם הכניסה החדש של החברה, המיועד למשתמשים שמעונינים לשדרג את חווית האודיו בטלוויזיה שלהם וקונים לראשונה מקרן קול.

בדומה למקרני הקול האחרים של סונוס, ה-Ray הוא מקרן קול חכם המתחבר לאינטרנט בחיבור קווי או דרך ה-WiFi להזרמת מוזיקה משירותי סטרימינג כמו ספוטיפיי, אפל מיוזיק ועוד, או ישירות מהסלולר באמצעות AirPlay 2, כאשר החברה בחרה שלא לשלב במקרן הקול תמיכה בהפעלה קולית, בניגוד לדגמים היקרים יותר שהיא מציעה.

מקרן קול Sonos Ray (מקור סונוס)
מקרן קול Sonos Ray (מקור סונוס)

מקרן ה-Ray מגיע עם כמות חיבורים מינימלית למדי וכולל חיבור אודיו אופטי בלבד, וללא חיבור HDMI הקיים בדגמי ה-Arc וה-Beam, כאשר הוא משלב מערך אודיו מרובע הכולל ארבעה מגברי Class-D המפעילים צמד טוויטרים וזוג וופרי ביניים (Midwoofer) היושבים כולם בחלקו הקדמי של מקרן הקול.

פטריק ספנס, מנכ”ל סונוס, מסר:

בתים הפכו לבתי קולנוע, חדרי כושר, חללים למשחקים ועוד הרבה מעבר. כולם נתמכים על ידי עידן סטרימינג שאינו בלעדי רק לטלוויזיה, מוזיקה וקולנוע. Ray עושה את זה קל מתמיד לשיפור חוויות ההאזנה בכל במצבים הללו, הודות לגודלו הקטן יותר והסאונד המרשים שלו.

צבעים חדשים ל-Sonos Roam

לצד מקרן הקול החדש, סונוס הכריזה על שלוש אפשרויות צבע חדשות לרמקול ה-Sonos Roam הנייד שהוכרז בתחילת 2021 והיה זמין עד. כה בצבעים שחור (Shadow Black) ולבן (Lunar White), כאשר מעכשיו יהיה ניתן להשיג אותו גם בצבעים כתום (Sunset), כחול (Wave) וירוק-זית (Olive).

צבעי רמקול ה-Sonos Roam החדשים (מקור סונוס)
צבעי רמקול ה-Sonos Roam החדשים (מקור סונוס)

מקרן הקול Sonos Ray יהיה זמין למכירה בארץ החל מה-7 ביוני במחיר של 1099 ש”ח, כאשר לרגל ההכרזה שלו הוא יהיה זמין בהזמנה מוקדמת במחיר של 999 ש”ח.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים