שובר קופות: “בלדה לנחשים וציפורי שיר” – משחקי הרעב בוחנים קאמבק

מתוך "משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר" (צילום: Murray Close, באדיבות Lionsgate\פורום פילם) מתוך “משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר” (צילום: Murray Close, באדיבות Lionsgate\פורום פילם)

אולפני ליונסגייט החזירו השבוע לקולנוע את אחד הפרנצ’ייזים הגדולים ביותר שלהם, “משחקי הרעב”, עם סרט הפריקוול החדש “בלדה לנחשים וציפורי שיר” (The Hunter Games: The Ballad of Songbirds & Snakes). אך האם הסיכויים היו לטובתו, כפי שאומר המשפט המפורסם מהסדרה?

הכנסות הסרט בארה”ב ובעולם

במהלך סוף השבוע של חג ההודיה גרף “בלדה לנחשים וציפורי שיר” סכום של 44 מיליון דולר. זהו סוכם שנופל רק מעט מתחת לתחזיות האולפנים, שניבאו לו סופ”ש ראשון של כ-50 מיליון.

אלו מספרים רחוקים מהלהיט המקורי בכיכובה של ג’ניפר לורנס, אך הסרט עדיין מקפץ לראש טבלת הסרטים השבועית ומנצח את הסרטים האחרים שיצאו מולו – “טרולים 3: הקול טוב”, סרט האימה “חג ההודיה” וסרט הספורט “הגול הבא מנצח” של טאיקה ואיטיטי.

אם נשווה זאת לרביעיית הסרטים המקוריים של “משחקי הרעב”, מדובר באכזבה. כל אחד מהסרטים האלו גרף לפחות 100 מיליון דולר בארה”ב.

על אף הסכום הלא מזהיר, “בלדה לנחשים וציפורי שיר” הצליח לספק שיא מרשים עבור סדרת “משחקי הרעב” – אם מוסיפים את הסכום שגרף הסרט החדש, סדרת הסרטים חצתה כעת את 3 מיליארד הדולרים במכירות כרטיסים. זה אמנם נשמע מאוד טוב אבל לא הרבה היה דרוש כדי לחצות את הרף הזה – ארבעת הסרטים המקוריים גרפו יחדיו 2.9 מיליארד.

בשאר העולם הסרט הרוויח סכום של 54.5 מיליון דולר, ב-87 הארצות בהן שוחרר. בסך הכל הרוויח הסרט 98.5 מיליון דולר ברחבי בעולם.

“משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר” (באדיבות פורום פילם)

מארוול ממשיכה להתרסק

עם יציאת הסרט החדש של “משחקי הרעב” שקהל היעד שלו אף הוא בעיקר נשים צעירות (שהרכיבו כ-67 אחוז ממכירות הכרטיסים), “המארוולס” זכה לעוד שיא שלילי עבור מארוול – הירידה החדה ביותר של סרט בשבוע השני של הקרנתו.

הסרט גרף בארה”ב סכום של 10.2 מיליון דולר בלבד. זוהי צניחה של 78 אחוז מהשבוע שעבר, שיא שהיה שמור עד כה ל“אנטמן והצרעה: קוונטומאניה” שעל אף פתיחה טובה ירד בסוף השבוע השני שלו ב-69 אחוזים, בעקבות הביקורות הקוטלות. מחוץ לארה”ב, “המארוולס” גרף 19.5 מיליון דולר.

לעומת מארוול, הסרט החדש של “משחקי הרעב” דווקא זוכה לביקורות מעודדות ובאזז חיובי ברשת. בעקבות זאת, אנו עלולים לראות את הסרט ממשיך להרוויח סכומים דומים גם בסופ”ש הבא, מה שיוביל אותו לסך כולל שיעבור את הציפיות.

עוד בהשוואה ל”המארוולס”, “בלדה לנחשים וציפורי שיר” עלה לליונסגייט הרבה פחות. תקציב הסרט עומד על 100 מיליון דולר, כחצי מהתקציב של “המארוולס”. זהו סכום שעובר את התקציב של הסרט הראשון של “משחקי הרעב”, אך הרבה פחות מהסרט שחתם את הסדרה, שעלה 160 מיליון.

ליונסגייט ללא ספק יבחנו קרוב את הצלחת הסרט כדי להחליט האם מדובר בסרט בודד או שמא כזה שיכול להזניק מחדש את הפרנצ’ייז עם סרטי המשך נוספים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים