שובר קופות: “המארוולס” – שיא שלילי ליקום הקולנועי

ברי לארסון מתוך ברי לארסון מתוך “המארוולס” (באדיבות פורום פילם)

הסרט החדש ביותר של מארוול, “המארוולס” (The Marvels) נחת בבתי הקולנוע בעולם בסוף השבוע (ויגיע אלינו בישראל ב-16.11), עם נקודת פתיחה בעייתית במיוחד.

ראשית, כפי שציינו בביקורת שלנו, הסרט התמודד עם היותו הראשון ביקום הקולנועי שמבוסס בכבדות על סדרות הטלוויזיה של דיסני+. עם דמויות ראשיות שרק בעלי מנוי לפלטפורמה יכירו, הסרט הסתכן בלהפוך לפחות נגיש לקהל הרחב.

גרוע מזאת, הסרט סבל מחוסר היכולת של השחקניות לקדם אותו, בעקבות שביתת השחקנים בהוליווד שאסרה עליהן אפילו לדבר על יציאת הסרט.

השביתה הסתיימה סוף סוף ביום שישי, אחרי 118 יום, וברי לרסון ניסתה למנף את היום האחד הזה כדי לקדם את הסרט בתוכנית הלילה של ג’ימי פאלון. אך הראיון הבודד הזה בהחלט לא הספיק, מה גם שבמהלכו הייתה חייבת להעמיס קידום גם לסדרת הטלוויזיה שלה באפל tv, “שיעורים בכימיה” (Lessons in Chemistry), שעלתה לאחרונה.

כל אלו הובילו לפצצה מתקתקת עבור מארוול, שחוותה בסוף השבוע את המפלה הגדולה שלה עד כה.

מתוך
“המארוולס” (תמונה: דיסני \ מארוול)

הכנסות הסרט בארה”ב

סופ”ש הפתיחה של “המארוולס” השיג עבור החברה 47 מיליון דולר בלבד בקופות האמריקאיות. מדובר בסכום זעום יותר אפילו מהתחזיות החלשות שיועדו לו, שניבו סכומים של בין 60-65 מיליון.

בכך, הסרט זוכה לפתיחה החלשה ביותר אי פעם עבור מארוול, והוא ניצב כסרט השלישי בלבד בהיסטוריה של החברה שזכה לפחות מ-60 מיליון דולר עם פתיחתו. לפניו היו אלה “הענק הירוק” (55.4 מיליון) ו“אנטמן” (57.2 מיליון).

לשם השוואה, שני הסרטים האחרונים של מארוול, “אנטמן והצרעה: קוונטומאניה” ו“שומרי הגלקסיה חלק 3” שניהם זכו לפתיחה של מעל 100 מיליון. בעוד שומרי הגלקסיה המשיכו לרווח של מעל 800 מיליון דולר, התגובות הקוטלות על אנטמן השאירו אותו מתחת לחצי המיליארד, סכום שנחשב די פעוט עבור ה-MCU.

הכנסות הסרט בשאר העולם

גם מחוץ לארה”ב “המארוולס” לא הגיע ליעד, עם סכום של 63.3 מיליון דולר ב-51 הארצות בהן הוקרן. בסה”כ הסרט גרף בכל העולם סכום של 110 מיליון דולר, התחלה צולעת במיוחד לסרט שתקציבו המשוער עומד על מעל 200 מיליון דולר.

הסרט הקודם של קפטן מארוול מ-2019 הרוויח יותר מזה בסופ”ש הפתיחה שלו רק בקופות ארה”ב, עם סכום של 153 מיליון דולר, עוד לפני תוספת שאר העולם שהביאה אותו ל-455 מיליון. לאחר מכן, הסרט חלף בקלילות את רף מיליארד הדולר.

עם זאת, אין לשכוח שאז היה מדובר בסרט שקישר בין שני הסרטים הגדולים ביותר של מארוול, “מלחמת האינסוף” ו“סוף המשחק”. קפטן מארוול שיחקה אז תפקיד חשוב בסקרנות הקהל לראות כיצד תוביל את הנוקמים לנצח בקרב שגרם לחצי יקום להיעלם.

הכישלון הקופתי מסמל יותר מכל את העובדה שמארוול כבר אינה אותה הבטחה ללהיטים כפי שהייתה בעשור הקודם.

עם זאת, “המארוולס” עדיין יכול להפתיע. דוגמה טובה לכך היא סרט האנימציה “אלמנטלי” של פיקסאר, שיצא השנה וזכה לסוף שבוע מאכזב במיוחד. אך הסרט לבסוף תפס תאוצה, וסיים את תקופתו בבתי הקולנוע עם כמעט חצי מיליארד דולר במכירות כרטיסים.

בישראל, “המארוולס” נדחה מעט בעקבות המלחמה, אך צפוי לעלות לבתי הקולנוע בסוף השבוע הקרוב.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים