הארלי קווין מתוך "יחידת המתאבדים" (תמונות באדיבות Warner Bros)

הארלי קווין מתוך "יחידת המתאבדים" (תמונות באדיבות Warner Bros)

שובר קופות: יחידת המתאבדים רושם הצלחה אדירה בסוף השבוע הראשון להקרנתו

מבקרי קולנוע רבים לא חיבבו את “יחידת המתאבדים”, סרט הנבלים החדש מבית DC Comics ואולפני האחים וורנר, אך למרות הביקורות הצוננות שלעתים נשמעו גם נבזיות למדי (הרולינג סטון: “הסרט הזה גורם ל’ארבעה מופלאים’ להיראות טוב”, ואניטי פייר: “יחידת המתאבדים הוא פשוט סרט רע, מכוער ומשעמם”), נהרו הצופים לקולנוע והוכיחו כי מסע השיווק שהקדים את בכורת הסרט עבד, ועבד היטב.

“יחידת המתאבדים” רשם בסוף השבוע הראשון להקרנתו הכנסות של 267 מיליון דולר סביב העולם, מתוכן 135.1 מיליון דולר בארה”ב ו-132 מיליון דולר בשאר המדינות בהן הוקרן, ישראל ביניהן. מדובר בשיא חדש לשוברי קופות בחודש אוגוסט, כזה ששבר (ובגדול) את השיא הקודם, בו החזיק “שומרי הגלקסיה” מ-2014 של המתחרה הנצחית מארוול, שיא שעמד עד כה על 94.3 מיליון דולר “בלבד”. הפקת הסרט, לשם השוואה, עלתה לאולפני יוניברסל כ-175 מיליון דולר, סכום לא קטן שכלל גם השקעה משמעותית בצילומים מחדש שנעשו טרם הצגת הגרסה הסופית בבתי הקולנוע סביב העולם.

הארלי קווין ודדשוט מתוך "יחידת המתאבדים" (באדיבות גלובוס מקס)

הארלי קווין ודדשוט מתוך “יחידת המתאבדים” (באדיבות גלובוס מקס)

ומה הלאה?

בדומה לסרט הגדול הקודם של DC והאחים וורנר, הוא “באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק“, גם עבור “יחידת המתאבדים” נרשמו ציונים נמוכים למדי באתרי הדירוג המובילים. ב-IMdb דירגו המשתמשים את הסרט בציון 7.1, בעוד ב-Rotten Tomatoes הוא מופיע עם ציון של 73% במדד הצופים ועם ציון של 26% במבחן המבקרים. אתר MetaCritic רושם ציון צופים של 6.9 (מתוך 10) בעוד ציון המבקרים עומד על 40 בלבד (מתוך 100).

“באטמן נגד סופרמן” אמנם רשם הכנסות שיא של מעבר ל-400 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון להקרנתו סביב העולם, אולם מהר מאוד צנחו מכירות הכרטיסים בקופות, ככל הנראה כתוצאה מהשפעת המבקרים והצופים בפועל בסרט, גם זה לא זכה לביקורות אוהדות. עדיין מוקדם לומר אם “יחידת המתאבדים” יאבד גם הוא את המומנטום בהמשך או שימשיך לככב בקופות בתקופה הקרובה.

“יחידת המתאבדים” עוקב אחר סיפורה של “יחידת כוח X” (או “יחידת המתאבדים”) אותה הקימה סוכנת ממשלתית בשם אמנדה וולר בעקבות האירועים שהתרחשו בסרט “באטמן נגד סופרמן”. בין כוכבי היחידה, המורכבת מנבלים אשר לחלקם גם כוחות-על, נמצא את דדשוט, צלף ורוצח שכיר אותו מגלם וויל סמית’, הליצנית הפסיכוטית הארלי קווין, אותה מגלמת מרגו רובי ולצידם מככב גם ג’ארד לטו בתפקיד הג’וקר. הסרט הגיע לבתי הקולנוע בישראל ביום חמישי האחרון, ה-4.8.

[interaction id=”57a767178d412eae71240606″]
מקורות
Variety
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות