אפליקציית קלאבהאוס לאנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי) אפליקציית קלאבהאוס לאנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי)

אפליקציית קלאבהאוס מגיעה לאנדרואיד בגרסת בטא

קלאבהאוס (Clubhouse), האפליקציה שהחלה את “טירוף” חדרי הצ’אטים הקוליים, מגיעה סוף סוף למשתמשי אנדרואיד, זאת לאחר שהיא הושקה לראשונה לפני כשנה למשתמשי iOS ואפשרה להם להתחבר לשירות באמצעות הזמנה בלבד. את שיטת ההזמנות החברה תיישם גם בגרסת האנדרואיד, שתגיע בהשקה מדורגת למשתמשים ברחבי העולם, אך תיאלץ להתחרות במגוון הרחב של האפליקציות שהסתערו לאחרונה על תחום חדרי הצ’אטים הקוליים.

ההשקה החדשה של קלאבהאוס לאנדרואיד מגיעה כשנה לאחר ההשקה האקסלוסיבית למשתמשי iOS. עם זאת, בעוד שקלאבהאוס ירתה את יריית הפתיחה בתחום לפני כשנה, ההגעה המאוחרת שלה לשוק האנדרואיד נתנה די והותר זמן למתחרים להציג חלופות משלהם, בין אם מדובר על Spaces של טוויטר, Reddit Talk של רדיט, Live Audio Rooms של פייסבוק, Voice Chat 2.0 של טלגרם, “ערוצי הבמה” של דיסקורד או ברבים אחרים.

בעוד שקלאבהאוס מגיעה רשמית לאנדרואיד, לא מדובר על השקה מלאה ופתוחה, אלא בהשקה מדורגת שתתחיל עם משתמשי ארה”ב, גם הם יוכלו להצטרף אליה באמצעות הזמנה בלבד, כפי שהחברה עשתה עם ההשקה ל-iOS. מבט מקרוב על עמודי התמיכה של קלאבהאוס חושף כי לא כל הפיצ’רים שזמינים למשתמשי ה-iOS הספיקו לעבור לגרסת האנדרואיד של האפליקציה, בהם מעקב אחר נושאים, יצירה וניהול של “מועדון”, קישור חשבון לטוויטר ואינסטגרם ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אפליקציית הקלאבהאוס החדשה לאנדרואיד זמינה כרגע להורדה מהחנות של גוגל למשתמשים מארה”ב בלבד, כאשר משתמשים באזורים אחרים יכולים להירשם ולקבל התראה כאשר האפליקציה תהפוך לזמינה גם במדינה שלהם.

למרות שקלאבהאוס החלה את טירוף חדרי הצ’אטים הקוליים, העובדה כי לקח לחברה למעלה משנה להציג את גרסת האנדרואיד, שאינה זמינה בעת זו לכלל המשתמשים או מכילה את כל הפונקציות של גרסת ה-iOS, צפויה לגרום ללא מעט בעיות בעבור החברה, במיוחד מאחר שבשלב הנוכחי היא איננה השחקנית היחידה בתחום חדרי הצ’אטים הקוליים וקיימות לא מעט חלופות שזמינות לכלל המשתמשים ובהרבה יותר פלטפורמות מאשר בסלולר בלבד.

השוואת מפרטים