גאדג’טי מסקר: Realme Watch 2 Pro – שעון חכם גדול ולא יקר

שעון Realme Watch 2 Pro (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

רילמי (Realme) הספיקה להתבסס כשחקנית חדשה בשוק הישראלי לא רק כיצרנית סלולר, אלא גם כיצרנית אוזניות אלחוטיות ושעונים חכמים, בהם שעון ה-Realme Watch 2 Pro החדש של החברה, המגיע עם מסך 1.75 אינץ’ גדול, מעקב אחרי 90 סוגי פעילות ו-14 ימי שימוש.

שעון ה-Realme Watch 2 Pro החדש מגיע כדגם השלישי בסדרת שעוני ה-Watch ה”מרובעים” של החברה, בהם ה-Realme Watch המקורי אותו סקרנו וה-Realme Watch 2, כאשר ניתן למצוא גם את שעוני ה-Watch S ה”עגולים” של החברה בהם ה-Realme Watch S אותו סקרנו.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

השעון מיועד לתת מענה בתקציב נמוך בעבור משתמשים המחפשים שעון חכם אך לא מעוניינים להשקיע סכומי כסף גבוהים, כאשר הוא מגיע עם מסך 1.75 אינץ’ גדול יחסית לקטגוריה שלו ומספק פיצ’רים מתקדמים בהם GPS כפול למעקב אחרי פעילויות ספורט.

שעון Realme Watch 2 Pro (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Realme Watch 2 Pro

שעון ה-Realme Watch 2 Pro מעוצב בצורה דומה מאוד ל-Realme Watch המקורי, עם עיצוב מרובע ופשוט יחסית. הוא גדול יותר הודות להגדלת המסך מ-1.4 אינץ’ ל-1.75 אינץ’, משתמש בפאנל IPS ברזולוציית 320×385 ומציע בהירות מרשימה למדי של 600 ניט ,המאפשרת לראות את המסך בצורה ברורה גם בשמש ישירה. בעוד שהמסך מגיע עם צבעים חדים יחסית, הם אינם נראים טוב בצילום כמו במציאות.

חיסרון קל שאפשר להתייחס אליו הוא חוסר בחיישן תאורה מובנה שיוכל להתאים באופן אוטומטי את התאורה של המסך, כאשר ביום הגדרה של 100% מאפשרת ראות טובה בשמש, צריך לזכור להוריד את הבהירות עד רמה מינימלית של 20% המתאימים יותר לשימוש בלילה, כאשר גם ב-20% תאורת הרקע של המסך עדיין בולטת מספיק בעין.

גוף השעון עשוי פלסטיק שחור ומגיע במשקל נמוך של 40 גרם בלבד ומגיע עמידות למים ואבק בתקן IP68. בעוד שהשעון הקודם הגיע רק עם צדדים בעלי גימור מבריק, הדגם החדש מגיע כולו עם גוף שחור מבריק, שלצערי מקנה לו הרגשה מוגברת של פלסטיק בניגוד לשעונים אחרים בגימור מט. בצד הימני ניתן למצוא את הכפתור הפיזי הבודד של השעון, המעוטר ב”פס” זהוב בחלקו הפנימי, המשמש לכיבוי והדלקה של המסך בלחיצה קצרה, כיבוי והדלקה של השעון בלחיצה ארוכה ושימוש ככפתור “חזור” בזמן השימוש.

השעון משתמש ברצועת 22 מ”מ סטנדרית, כאשר במקרה שלנו מדובר על רצועת סיליקון נוחה למדי עם הכיתוב “Dare To Leap” או “תעיז לקפוץ”, הסלוגן של רילמי. במעבר לחלק האחורי ניתן למצוא בליטה גדולה ועגולה עם חיישן הדופק ורווית החמצן בדם, כאשר בחלק התחתון ניתן לראות את צמד הפינים המשמשים לטעינה עם המטען המגנטי המצורף.

כאשר משווים בין ה-Realme Watch 2 Pro החדש ל-Realme Watch המקורי, ניתן לראות את ההבדלים בגודל בין השעונים, כאשר המסך בדגם החדש לא רק גדול יותר, אלא מגיע עם יחס מסך-גוף גדול יותר מהדגם הישן. מהצד שני, השעונים דומים למדי ומגיעים עם גימור חלק, כאשר רק הצד האחורי חלק במיוחד, ובאופן אישי נראה פחות טוב כאשר הוא גם תופס טביעות אצבע בקלות יתרה.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – 1.75 אינץ’ ברזולוציית 320×385 ובהירות של 600 ניט.
 • רצועה – 22 מ”מ סטנדרטית.
 • חיישנים – מדידת דופק, סטורציית חמצן בדם SpO2, שינה, צעדים.
 • מעקב ספורט – 90+ פעילויות ספורט שונות.
 • סוללה – 390mAh לעד 14 ימי שימוש.
 • עמידות – אבק ומים בתקן IP68.
 • משקל – 40 גרם.
 • ממשק – Realme Watch

ממשק – Realme Watch 2 Pro

ממשק ה-Watch 2 Pro החדש דומה למדי ל-Watch המקורי. הכפתור הבודד במכשיר משמש ככפתור הדלקה וכיבוי למסך או חזרה למסך הראשי כאשר נמצאים בתפריטים השונים, שאר השימוש מבוצע באמצעות מחוות ממסך התצוגה הראשי:

 • הסטה למעלה פותחת את תפריט השעון להפעלת הפיצ’רים השונים דוגמת סטופר, מדידת רווית חמצן בדם, שעון מעורר ועוד.
 • הסטה למטה פותחת את רשימת ההתראות מהמכשיר הסלולרי עליהן נרחיב בהמשך.
 • הסטה ימינה פותחת את תפריט ההגדרות המהירות המגיע עם תצוגת שעה, מצב סוללה ותאריך בעברית תקינה, בנוסף לכפתור הגדרות, שינוי בהירות מסך, פנס ועוד.
 • הסטה שמאלה עוברת על הווידג’טים השונים של השעון הכוללים: סיכום פעילות יומי, תצוגת שינה, תצוגת דופק, תצוגת מזג אוויר, בקר מוזיקה לסלולר.

בעיה קטנה בנושא המעבר על הווידג’טים הוא הצורך להשתמש בכפתור הצידי על מנת לחזור למסך הראשי, מאחר וגלילה לסוף רשימת הווידג’טים איננה מבצעת חזרה אוטומטית לתצוגת השעון. בנוסף, ובדומה לדגם המקורי, גם בדגם החדש ווידג’ט המוזיקה מופעל אוטומטית ברגע שנגן המדיה פתוח במכשיר, גם אם הוא לא מבצע נגינה באותו רגע.

במקרה של ה-Realme Watch 2 Pro, החברה מאפשרת להציג את התפריט פונקציות המלא בתור רשימה עם תיאור, או תצוגת 3×4 עם איקונים בלבד אותה אני מחשיב לנוחה יותר, כאשר ניתן לעבור על התפריטים השונים וההגדרות, בהם קבלת מידע מורחב יותר לעומת הווידג’טים, או הפעלת פעילות כושר אותם ניתן לבחור דרך האפליקציה של השעון.

באג מהותי למדי אותו גיליתי במהלך הבדיקה של השעון הוא בקבלת ההתראות מהמכשיר הסלולרי, דבר שלא קרה באופן קבוע אלא מזדמן במהלך השבועיים האחרונים. כאשר במקום לראות ברשימת ההתראות את שם האפליקציה ותוכן ההתראה, רואים את שם האפליקציה כ”Other App” והתוכן כ”הודעה חדשה”, על אף שבפתיחה של ההתראה ניתן לראות את התוכן כרגיל. לחילופין, במקרה של וואטסאפ מדי פעם מתרחש מצב בו רואים את השם נכון אך התוכן פשוט חסר ומופיע מלבן לבן גדול.

לגבי ניטור פעילויות ספורט עם ה-Realme Watch 2 Pro, עם הפעלת פעילות הספורט הרלוונטית דרך השעון מקבלים תצוגת מסך יעודית לפעילות הרלוונטית, כאשר בצילום ניתן לראות עד כמה התאורה האחורית מורגשת בלילה.

בעוד ה-GPS המובנה אמור לספק רמת דיוק גבוהה לפי החברה כ”GPS דו-לווייני”, בפועל המיקום שה-GPS הציג בסיום הפעילות סטה בחלק מהמקרים בכמה מטרים בין המיקום שלי בפועל לזה המוצג, כאשר לשעון לקח כדקה וחצי עד 2 למצוא את המיקום שלו אחרי ההדלקה.

Watch 2 Pro – מעקב פעילות ספורט (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

חיי סוללה – Realme Watch 2 Pro

כמו בכל מוצר לביש אחר, זמן הסוללה של השעון הוא אחד הנושאים היותר קריטיים, כאשר החברה מבטיחה שסוללת ה-390mAh תספיק לעד 14 ימי שימוש.

במהלך הבדיקה שלי בהירות השעון הוגדרה על 100% במהלך רוב היום, עם מעבר ידני לבהירות של 60% בערב ועד 20% בלילה. במהלך הבדיקות עם מעקב אחרי מספר פעילויות ספורט נראה כי החברה מצליחה לספק את ההבטחה שלה עם 46% סוללה אחרי 7 ימי שימוש, מה שגורם לכך שזמן שימוש של שבועיים עם השעון נראה כזמן סביר מאוד.

Watch 2 Pro – שימוש בסוללה

בדומה לשעונים האחרים של החברה, ל-Watch 2 Pro יש מצב חיסכון יעודי המוריד את כל הפיצ’רים ממנו ומשאיר רק את תצוגת השעון והסוללה, מצב שנועד למקרים בהם הסוללה חלשה ואתם רוצים עדיין לדעת לפחות את השעה. החברה לא פרסמה מידע על זמני סוללה במצב החיסכון, כאשר ניתן להניח כי מדובר על זמן ארוך במיוחד על אף כי זהו מצב שנועד לעזור יותר בזמן סוללה חלשה.

Watch 2 Pro – מצב חיסכון בסוללה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית Realme Link

השליטה והבקרה על שעון ה-Realme Watch 2 Pro מבוצעת באמצעות אפליקציית ה-Realme Link, המגיעה בעברית מלאה ותומכת כיום גם במכשירי iOS בגרסה הנוכחית. חיסרון אחד באפליקציה הוא בייעוד שלה לשלוט על כל הגאדג’טים ופתרונות הבית החכם של רילמי (פונקציה שעדיין לא פעילה), והשימוש בשעון משני וצריך להיכנס אליו לאחר פתיחת האפליקציה.

בדומה לאפליקציות אחרות, ה-Realme Link מאפשרת לשלוט על הגדרות השעון השונות, בהן תצוגות השעון אותן ניתן להוריד למכשיר, כאשר בנוסף היא מאפשרת לקבל מידע נרחב יותר על הפעילות, שינה, דופק ורווית חמצן בדם על ידי לחיצה על ה”אריח” הרלוונטי באפליקציה.

דבר שימושי נוסף הוא האפשרות לשלוט על הפונקציות (“אפליקציות”) או פיצ’רים אשר תוצג בתפריט השעון בנוסף לבחירה באילו פעילויות ספורט השעון יתמוך.

 

תצוגות שעון – Realme Watch 2 Pro

כמו בכל שעון חכם, היכולת להתאים את המראה של תצוגת השעון לטעם של המשתמש היא נושא חשוב, כאשר במקרה של ה-Watch 2 Pro השעון מגיע עם מספר תצוגות שעון מובנות, עם אפשרות להתקין תצוגות שעון חדשות מהאפליקציה היעודית שלו, דרכה ניתן ליצור גם תצוגות שעון המתבססות על תמונות מהמכשיר הסלולרי.

בעוד שהשעון עצמו תומך בעברית מלאה, תצוגות השעון מגיעות באנגלית בלי קשר לשפת השעון, כך שבתצוגה של מזג האוויר, לדוגמה, מזג אוויר והימים יוצגו באנגלית. זו לא בעיה גדולה במיוחד, אך ראויה לציון בעבור משתמשים שהיו מעדיפים לראות עברית גם בתצוגת השעון השונות שיבחרו. פיצ’ר נחמד למדי ב-Watch 2 Pro הוא האפשרות לתצוגות שעון מונפשות, דוגמת תצוגת השעון של קמע ה-realmeow (“החתול הצהוב”) של החברה.

במידה ותצוגות השעון המובנות אינן מספקות, ניתן ליצור תצוגת שעון חדשה על בסיס תמונה מהמכשיר הסלולרי, או לחילופין להוריד תצוגת שעון חדשה והחנות הנגישה דרך אפליקציית ה-Realme Link, כאשר לשעון יש זיכרון מוגבל שיגרום לשעון לבקש אישור למחוק תצוגה קיימת על מנת להתקין עליו חדשה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Realme Watch 2 Pro

בדומה לשעון ה-Realme Watch המקורי, דגם ה-Realme Watch 2 Pro החדש נועד לתת מענה בתקציב נמוך למשתמשים המחפשים שעון חכם עם פיצ’רים מתקדמים שאינם מחפשים להשקיע סכומי כסף גדולים, ואפשר לומר שהוא עושה זאת בהצלחה מרובה.

השעון לא מתיימר להיות מתחרה לשעונים חכמים יקרים יותר דוגמת ה-Amazfit GTR 2 של הואמי, אלא מתחרה לדגמי ה-Amazfit BIP U ו-Xiaomi Watch Lite, דבר שהוא מצליח לעשות בצורה טובה על אף כי קיימים באגים דוגמת הצגת ההתראות בעברית באופן מזדמן או חוסר הדיוק ב-GPS יחסית לעובדה כי מדובר על “GPS דו-לווייני” כפי שהחברה מגדירה אותו.

אולי לא מדובר בשעון המתקדם ביותר שיש בשוק, אך במחיר שלו מדובר על אחד השעונים המשתלמים ביותר כיום בשוק הישראלי. נותר רק לקוות כי החברה תתקן חלק מהבאגים בהם נתקלתי בבדיקות.

שעון ה-Realme Watch 2 Pro זמין למכירה במחיר של 329 ש”ח (אחריות לשנה, באג).

מה אהבנו?

 • עברית מלאה.
 • מסך גדול ובהיר.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עמידות למים ואבק IP68.
 • רצועת 20 מ”מ סטנדרטית ונוחה.
 • GPS.
 • מחיר.

ומה לא?

 • באגים בממשק.
 • אין חיישן תאורה מובנה.
 • לא ה-GPS המדויק ביותר.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים