דיווח: שירות התשלומים Google Pay יתחיל לפעול בישראל בתחילת דצמבר

Google Pay (מקור גוגל)

אחרי לא מעט איחורים ודחיות, שירות התשלומים Google Pay צפוי להתחיל לפעול בישראל בתחילת חודש דצמבר הקרוב, כך לפי דיווח של אתר גלובוס, כאשר הוא יצטרף למגוון הרחב של אפשרויות התשלום ללא מגע הקיימות כיום בישראל, אך עם פיצ’רים נוספים שלא זמינים בכולן, כמו תשלום באמצעות שעונים חכמים.

שירות ה-Google Pay החל את דרכו ב-2015 והיה אמור להגיע לארץ עוד בסוף 2019, מועד שנדחה לסוף 2021, כאשר רק בחודש ספטמבר האחרון קיבלנו אישור רשמי על הכניסה הקרובה לישראל עם חתימת ההסכם של גוגל עם בנק לאומי.

לאור הכניסה המאוחרת של גוגל לשוק התשלומים הישראלי, החברה תצטרף לתחרות מול מגוון פתרונות תשלום אחרים שהספיקו להפוך לזמינים בעבור הצרכן הישראלי, בהם אלו של חברת האשראי מקס, ANYPAY של ישראכרטCalPay של כאל, ביט של בנק הפועלים ולאומי, Garmin Pay, ה-Apple Pay של אפל ועוד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Google Pay (מקור גוגל)
Google Pay (מקור גוגל)

עם זאת, ההשוואה בין Google Pay למתחרים שלה אינה נכונה לגמרי, מלבד זו מול שירות התשלומים Apple Pay, מאחר שלא מדובר רק על אפשרות תשלום ללא מגע מהסלולר, אלא בפתרון תשלום מקיף הרבה יותר, הכולל אפשרויות תשלום באופן מקוון באתרים, תשלום דרך שעונים חכמים מבוססי Wear OS ועוד.

בנוסף, מהדיווח של גלובס עולה כי גוגל לא בהכרח תשיק את Google Pay בתור פתרון תשלום עצמאי כפי שהוא קיים בעולם, אלא אולי תשלב אותו באפליקציות תשלום קיימות.

בלי קשר לדרך ההשקה שלו בישראל, שירות Google Pay צפוי לספק ערך גבוה ליותר משתמשים בהשוואה לכניסתו של שירות ה-Apple Pay לארץ, וזאת לאור העובדה שרוב המכשירים הסלולריים שנמצאים אצל המשתמשים כיום הם מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים