OnePlus 7 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 7 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אתם בחרתם: אלו הם נבחרי 2019 של גולשי אתר גאדג’טי

| יום שלישי, 31 בדצמבר 2019, 19:30 | כללי

שנת 2019 עומדת להיחתם ואיתה גם עשור שלם של טכנולוגיה, עשור משמעותי מאוד בו ראינו לא מעט שינויים בתחומים שונים. רגע לפני שיתחילו חגיגות כניסתה של שנת 2020, הגיע הזמן להסתכל על כל הבחירות שלכם לשנת 2019. אחרי שכבר פרסמנו את סיכומי השנה והעשור שלנו במגוון תחומים, חלקנו עמכם את הכתבות שאהבתם ושיתפנו אתכם בכל מה שאנחנו אהבנו באופן אישי בשנה החולפת, וגם את מה שלא. אם במקרה מצמצתם ופיספסתם את סיכומי השנה שלנו, תוכלו למצוא אותם כאן:

בסקר סיכום השנה שהצגנו מוקדם יותר החודש, ביקשנו מכם להחליט מי יהיו נבחרי השנה שלכם בקטגוריות שונות. כעת, כשהגיעה ההצבעה לסיומה, ספרנו את הקולות ואנו מציגים בפניכם לראשונה את הזוכים שלכם לשנת 2019:

סמארטפון השנה, עם 24% מהקולות:
OnePlus 7 Pro / 7T Pro

OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

במקום הראשון: עם 24% מהקולות: OnePlus 7 Pro / 7T Pro – אחרי ארבע שנים רצופות בהן בחרתם באחד ממכשירי הדגל של סמסונג כמי שמובילי השנה, השנה מגיע מהפך כשקוראי אתר גאדג'טי בוחרים במכשירי הדגל של OnePlus כמכשירי השנה שלהם. בהפרש קל למדי שהסתכם בכ-2% בלבד, קטפה OnePlus את הבכורה מה-Galaxy Note 10 Plus של סמסונג, וטיפסה למקום הראשון, כשהיא עולה מקום אחד מעלה בהשוואה למקום השני אותו קטפה בשנת 2018.

במקום השני, עם 22% מהקולות: Samsung Galaxy Note10 Plus – אף שהוא נחשב בדרך כלל לדגם הפופולרי פחות של סמסונג בהשוואה לדגמי סדרת ה-Galaxy S, כמות ההצבעות ל-Note10 היו גבוהות יותר השנה. המכשיר אמנם מייצג רק את המקום השני ברשימה, אך יחד עם 15 האחוזים שקיבל דגם ה-Galaxy S10 Plus, אין מקום לספק כי סמסונג עדיין עומדת בראש, עם 37% מסך ההצבעות עבור שני הדגמים יחד.

Note 10 ו-Note 10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Note 10 ו-Note 10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

 • מקום שלישי – Apple iPhone 11 Pro / Max עם 18%.
 • מקום רביעי – Samsung Galaxy S10 Plus עם 15%.
 • מקום חמישי – Xiaomi Mi 9 / Mi 9T Pro עם 9%.
 • מקום שישי – Huawei P30 Pro עם 8%.
 • מקום שביעי – Google Pixel 4 XL עם 2%.
 • מקום שמיני – LG G8s ThinQ ו-Sony Xperia 1 עם 1% לכל אחד.
 • מקום תשיעי – Nokia 9 Pureview עם 0%.

הסמארטפון המפתיע\מסקרן של השנה, עם 39% מהקולות:
Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

Samsung Galaxy Fold (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

במקום הראשון: Samsung Galaxy Fold – הטלפונים המתקפלים עשו את הבכורה הראשונה שלהם במהלך 2019, ואף הדחיות הרבות בהשקה, נראה כי ה-Galaxy Fold של סמסונג הצליח להרשים את קוראי גאדג'טי יותר מכל הטלפונים המיוחדים האחרים, וזו היא השנה החמישית ברצף בה אתם בוחרים במכשיר דגל של סמסונג כסמארטפון השנה שלכם באחת הקטגוריות בסקר סיכום השנה.

במקום השני, עם 26% מהקולות: Xiaomi Mi Mix Alpha – שיאומי כבר הספיקה להפתיע אותנו בעבר עם קונספטים למכשירי טלפון שלא חשבנו שיגיעו לאוויר העולם, וב-2019 הפתיעה החברה זו פעם נוספת עם דגם חדש לסדרת ה-Mi Mix שלה המגיע עם מסך המקיף את המכשיר כולו. השקה של המכשיר עשויה להגיע בהמשך הדרך, אך עוד לפני שזה יקרה, אין זה מפתיע כי משהו כל כך שונה ממה שאנו רגילים לראות עזר לשיאומי למקם עצמה במקום השני בבחירות שלכם בסקר.

Xiaomi Mi Mix Alpha (תמונה: Xiaomi)

Xiaomi Mi Mix Alpha (תמונה: Xiaomi)

 • מקום שלישי – Motorola RAZR עם 17% מהקולות.
 • מקום רביעי – Huawei Mate X עם 15%.
 • מקום חמישי – LG G8X ThinQ עם 2%.
 • מקום שישי – Nokia 9 Pureview עם 1% מהקולות.

הסמארטפון המשתלם של השנה, עם 44% מהקולות:
OnePlus 7

OnePlus 7 (תמונה: OnePlus)

OnePlus 7 (תמונה: OnePlus)

במקום הראשון: OnePlus 7 – גם בקטגוריית המשתלמים בחרתם במהפך, ולאחר שלוש שנים בהן הייתה זו שיאומי שרשמה את הניצחון בקטגוריית הסמארטפונים המשתלמים, עם הפוקופון ב-2018, ה-Mi A1 ב-2017 וה-Redmi Note 4 בשנת 2016, מגיע תורה של OnePlus, שממשיכה בדרכה ומציגה את מכשירי הדגל המתקדמים ביותר שהיא יכולה במחירים הנמוכים באופן משמעותי מאלו שמציגות החברות המובילות את השוק. OnePlus מטפסת למקום הראשון לאחר שבשנת 2018 הצליח ה-OnePlus 6 להתמקם במקום השני ברשימה שלכם.

במקום השני, עם 22% מהקולות: Redmi Note 8 Pro – המכשיר עליו הצהרנו בסקירה שלנו כ"הכי משתלם" זוכה כעת לאישור רחב יותר גם מכם. אמנם לא במקום הראשון ברשימה, אך עם כמות מכובדת של הצבעות, מצליח דגם הרדמי החדש להצדיק את השפע הרב שהוא נותן בתמורה למחיר קטן למדי.

Redmi Note 8 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Redmi Note 8 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

 • מקום שלישי – Samsung Galaxy A50 עם 17% מהקולות.
 • מקום רביעי – Xiaomi Mi Note 10 עם 10%
 • מקום חמישי – Xiaomi Redmi Note 7 עם 6%
 • מקום שישי – LG Q60 עם 1%

לגמרי השנה שלה, עם 32% מהקולות:
דיסני

הארמון של וולט דיסני

תמונה באדיבות Disney

במקום הראשון: דיסני – עם סרט ענק שהכנסותיו התקרבו ל-3 מיליארד דולר ועוד 6 סרטים נוספים שהכניסו מעל או קרוב למיליארד דולר, יחד עם שירות סטרימינג חדש, סיום שתי סאגות סרטים מתמשכות (מלחמת הכוכבים ומארוול), אין זה מפתיע במיוחד שדיסני מטפסת בקלות מן המקום החמישי ברשימה ב-2018 היישר למקום הראשון שלכם ב-2019. שנה כזו כנראה לא תחזור עבור דיסני בקרוב, וכל מה שנותר הוא להתרפק וליהנות ממה שהיה לנו.

לוגו שיאומיבמקום השני, עם 27% מהקולות: שיאומי – גם אם חשבנו ששוק הטלפונים כבר לא מעניין לאחר יותר מעשר שנים לאחר שיצא האייפון הראשון, בשיאומי מסרבים לנוח. עם השקות מפתיעות במחירים מאוד אטרקטביים, קוספטים משוגעים, מצלמות עם יותר מ-100 מגה-פיקסל בטלפון ומעבר למערכת ההפעלה Wear OS בשעונים החכמים, שיאומי ממשיכה להישאר הרבה יותר מרלוונטית גם ב-2019.

 • מקום שלישי – סמסונג עם 19% מהקולות.
 • מקום רביעי – מיקרוסופט עם 13%
 • מקום חמישי – נינטנדו עם 9%

אכזבת השנה, עם 31% מהקולות:
הסיום של משחקי הכס

מתוך משחקי הכס, פרק 4 בעונה 8 (צילום: Helen Sloan, תמונה באדיבות HBO)

מתוך משחקי הכס, פרק 4 בעונה 8 (צילום: Helen Sloan, תמונה באדיבות HBO)

במקום הראשון: הסיום של משחקי הכס – העונה השמינית והאחרונה של "משחקי הכס", אחת מהסדרות הגדולות ביותר שראינו בטלוויזיה אי פעם, עלתה לאוויר ב-2019 אחרי ציפיה ארוכה והביאה עימה דעות חלוקות בכל הנוגע לדרך בה בחרו יוצריה לסיים אותה. עם 31% מהקולות, נראה כי קוראי גאדג'טי ממש לא אהבו את הסיום של העונה, אך זה לא מנע מהסדרה להיות בין הסדרות הכי נצפות בטלוויזיה גם בשנה החולפת.

במקום השני, עם 23% מהקולות – הסנקציות על Huawei: באמצע שנת 2019 החליטו בלשכת המסחר האמריקאית כי וואווי מהווה סיכון בטחוני לתושבי ארה"ב בשל מעורבות הממשך הסיני בחברה, לטענתם. מאז, נחסמה וואווי מעבודתה השוטפת עם חברות אמריקאיות עבור מוצרים חדשים, מה שכבר הצליח למנוע את ההשקה העולמית, וגם את זו בישראל, של מכשיר הדגל Huawei Mate 30. הסנקציות עדיין נמשכות, ועל פי ההצבעות שלכם, נראה כי אתם ממש נגד.

 • מקום שלישי – פייסבוק עם 17% מהקולות. (עליה מהמקום השישי ב-2018)
 • מקום חמישי – נטפליקס מעלה מחירים עם 14%
 • מקום שישי – Google Stadia עם 8%
 • מקום שביעי – שירותי הסטרימינג החדשים עם 7%

עסקת השנה, עם 43% מהקולות:
נווידיה רוכשת את מלאנוקס

רכישת מלאנוקס על ידי נווידיה (מקור נווידיה)

רכישת מלאנוקס על ידי נווידיה (מקור נווידיה)

במקום הראשון: נווידיה רוכשת את מלאנוקס – עסקת השנה שלכם ל-2019 היא גם בין העסקאות הגדולות של השנה, ועסקה ישראלית שמוסיפה גם רלוונטיות גדולה עוד יותר לבחירה.

במקום השני, עם 24% מהקולות: גוגל רוכשת את פיטביט – בעסקה המוערכת בסכום של 2.1 מיליארד דולר, רכשה גוגל את יצרנית שעוני הספורט החכמים פיטביט (Fitbit) מתוך מטרה לקדם את התחום בהמשך הדרך. נותר רק לראות איזה מוצרים נראה מגיעים אל השוק לאחר שהעסקה תושלם.

סרט השנה, עם 49% מהקולות:
הנוקמים: סוף המשחק

הנוקמים: סוף המשחק (תמונה באדיבות פורום פילם)

הנוקמים: סוף המשחק (תמונה באדיבות פורום פילם)

במקום הראשון: הנוקמים: סוף המשחק – 2.8 מיליארד דולר ממכירות כרטיסים, הסרט הכי מצליח בכל הזמנים כשהוא עוקף את אווטאר, הפתיחה הגדולה ביותר בארה”ב ומחוצה לה, סוף השבוע החזק בארה”ב ומחוצה לה, הסרט שהגיע הכי מהר להכנסות של 100, 150, 200, 250, 300 ו-350 מיליון דולר בהכנסות – אלו רק חלק מההישיגים שצבר הסרט שחתם את סאגת הנוקמים הראשונה שנמשכה עשור שלם. מקום ראשון גם אצלכם? בהחלט!

במקום השני, עם 26% מהקולות – ג'וקר: “ג’וקר הוא סרט שמדברים עליו כבר לפני יציאתו, וידברו עליו עוד לא מעט גם אחרי", כך כתבנו בביקורת שלנו לסרט בכיכובו של חואקין פיניקס, והנה גם אתם מסכימים. אמנם לא כמו "סוף המשחק", אבל ג'וקר הוכיח שגם ליקום של דיסני יכולות להיות הפתעות.

הסדרת החדשה של השנה, עם 44% מהקולות:
צ'רנוביל

מתוך "צ'רנוביל" (צילום: Liam Daniel / HBO, תמונה באדיבות yes)

מתוך "צ'רנוביל" (צילום: Liam Daniel / HBO, תמונה באדיבות yes)

במקום הראשון: צ'רנוביל – המיני-סדרה בהפקה המשותפת של HBO ורשת Sky הבריטית הצליחה להציג את הסיפור של צ'רנוביל בדרך שסחפה אחריה צופים בכל העולם, ובישראל היא נתפסה כאחת מהסדרות המרשימות ביותר, וגם כמובן – בין הסדרות החדשות הכי מעניינות שלכם, ובפער אדיר.

במקום השני, עם 13% מהקולות: הבנים – סדרת גיבורי העל החדשה של אמזון הייתה בין ההפתעות הגדולות של השנה. כשהיא מציגה את גיבורי העל בתור הנבלים, הצליחה הסדרה לעורר לא מעט תשומת לב בעולם, ולא מזיק שאחד השחקנים בה הוא ישראלי.

 • מקום שלישי – השומרים \ המנדלוריאן, עם 12% מהקולות כל אחד.
 • מקום רביעי – אופוריה, עם 7% מהקולות.
 • מקום חמישי – חומריו האפלים עם 5% מהקולות.
 • מקום שישי – בשורות טובות \ לא ייאמן \ משפחת ג'מסטון, עם 2% מהקולות כל אחד.
 • מקום שביעי – השנים עם 1% מהקולות.

100% תודה לכם

לוגו אתר גאדג'טישנת 2019 מסתיימת עבורנו בגאדג'טי כשאנו כבר מתכוננים לקראת אירועי השנה החדשה שיפתחו עם תערוכת CES בשבוע הבא. אנחנו ממשיכים לבנות את האתר על מנת שנוכל להמשיך ולספק לכם את החדשות, הסקירות והעדכונים שאתם אוהבים על בסיס יומי.

נרצה להודות לכם על שליוויתם אותנו שנה נוספת וגם אם הצטרפתם רק השנה למעקב אחר כל הסקירות, העדכונים והביקורות בעולמות הטכנולוגיה, הטלוויזיה, המשחקים והקולנוע.

מקווים לראותכם איתנו גם ב-2020, ושתהיה שנה טכנולוגית, וגיקית, מצויינת לכולנו!

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות